Sulík „poradil“, ako ušetriť za elektrinu a potom zareagovali ľudia: Do*ebal si čo mohol a potom si odišiel! Ľudia šetria už teraz a nemajú!

Dnes už bývalý minister hospodárstva Richard Sulík bol hosťom v diskusii Denníka N, kde ľuďom dal radu, ako ušetriť 15%. Aj keď jemu sa to zdalo vtipné, niektorým ľuďom veľmi do smiechu nie je.

Sulík najprv odkázal ľudí na návod, ktorý nájdete na webovej stránke ministerstva hospodárstva. Píše sa tam o vypínaní spotrebičov. Sulík potom vtipne povedal, že babičky majú vypínať televízor vtedy, keď Igorovi Matovičovi začne tlačovka.

Vtipná poznámka môže byť niekomu na smiech, ale až do momentu, kým si uvedomíme, že tieto babičky majú naozaj veľmi nízke dôchodky a ďalší rok pre ne môže byť zničujúci.

„Vám sa smeje pán Sulík, kde máte zarobené a pôjdete na ranč do Austrálie. Ale čo my obyčajní ľudia? Čo tá babička s 350eurami na mesiac? Tej takýto vtip asi nie je smiešny!“ píše Alena v diskusii.

„Vypnúť spotrebiče…… to je dobre, že mi to povedal, lebo inak mi ide práčka len tak naprázdno, proste ma baví jej zvuk. Ale musím vyskúmať, v akých intervaloch môžem vypínať chladničku bez toho, aby som sa otrávila obsahom.“ píše Ľubica.

„Ako celkom vtipné. Ale, treba mu vysvetliť, že najchudobnejší už teraz šetria energiu kde sa dá. 15% môže byť pre nich dosť nadľudský výkon.

Množstvo ľudí prešlo na tepelné čerpadlá, takže tam asi ťažko znížia elektrinu, keďže teraz nimi začnú aj kúriť.
Snáď príde na ministerstvo nejaký odborník, čo aj bude schopný pochopiť, že nie všetci občania majú vyhrievané bazény a že riešenie je že túto zimu ho nebude používať a má 15% vyriešených…“ píše Tomáš.
„Doj*bal čo mohol, vybavil veľké ho*no a hajde do preč. Šulino a Matel to je dvojka na pohľadanie..“ píše Miro.

5 Replies to “Sulík „poradil“, ako ušetriť za elektrinu a potom zareagovali ľudia: Do*ebal si čo mohol a potom si odišiel! Ľudia šetria už teraz a nemajú!

  1. I like the valuable info you provide in your articles. I will bookmark
    your weblog and check again here regularly. I am quite certain I’ll learn many new stuff
    right here! Good luck for the next!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *