Slovenský podnikateľ volal do elektrárni, či sa nepomýlili, keď videl, koľko ide platiť mesačne. Odpadnete z tej sumy

Ceny energii rastú rapídnym tempom a pociťujú to už poriadne slovenskí podnikatelia. Kým teraz platili mesačne za elektrinu napríklad 700€, z novej sumy padnete na zadok!

V reportáži RTVS ukazujú podnikateľa z Nitry, ktorý si myslel, že sa v elektrárňach pomýlili, keď mu prišli nové platby za elektrinu.

Do elektrárni volal, či je to realita. Kým do teraz platil 700 eur, po novom to je 4500 eur mesačne.

„Keď sme dostali prvú faktúru, tak sme volali do elektrární, že či sa náhodou nepomýlili. Zo základného paušálneho poplatku 700 eur sme skočili na 4 500 eur,“ hovorí pre RTVS.

Majitelia reštaurácií uvádzajú, že pokiaľ ich nezničila pandémia a s ňou spojené opatrenia, môžu ich zlikvidovať vysoké ceny za energie.

„Určite ste si všimli rýchly nárast cien. Žiaľ, aj my sa musíme pridať a zvýšiť ceny denného menu. Neteší nás to, ale v dôsledku neustáleho zvyšovania cien surovín a energií sme nútení meniť ceny,“ uviedol jeden z bratislavských podnikov na svojom Facebooku.

„Tie ceny zničia strednú vrstvu, ale keď prídu ľudia o všetko nájdu vidly v stodole…“ píše Mária.

„Ja som mal vyúčtovanie za uplynulé obdobie za byt v auguste. 10 rokov VSE preddavky + – stačili. Teraz nedoplatok 150 € a preddavky 3 násobne!! ✌️ Nemám žiadne extra spotrebiče a svetelné zdroje mám všade LED-ky!! ✌️ Slovenské domácnosti aj firmy zaplačú!“ píše Michal.

„No a? Vedeli ste o tom…všetcia o tom vedeli a vedia, že? Napriek tomu sa to vela ludom páči “ píše ďalšia Slovenka v diskusii.

One Reply to “Slovenský podnikateľ volal do elektrárni, či sa nepomýlili, keď videl, koľko ide platiť mesačne. Odpadnete z tej sumy”

  1. Modré trubky ako sa zdá, konečne došlo aj na vás. Inak viete prečo je to tak, ako to je? Prezradím vám. LEBO FICO!!! Ha, ha, ha … Patrí vám to, lebo ste sa za tie roky nepoučili!!! To je ono, to je ono … Cililing … Utvorte koridor …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *