Slovensko prešiel obrovský konvoj francúzskej armády plný raketových systémov: Čo sa to chystá?!

Cez Slovensko sa prehnal obrovský konvoj francúzskej armády, ktorý viezol raketové systémy a obrnené vozidlá. Reportáž priniesla televízia RTVS.

Konvoj mieril z Francúzska cez Slovensko až do Rumunska.

Konvoj s 20 nadrozmernými vozidlami a 50 francúzskymi vojakmi v noci pokračoval z českej Jihlavy. Na slovenské územie prišiel cez hraničný prechod Břeclav – Brodské. Následne prešiel cez hlavné mesto a smeroval do Maďarska, píše RTVS.

„Smerujú určite do Rumunska. V poslednom období ich bolo niekoľko. Napríklad konvoj 36 francúzskych bojových vozidiel pechoty 24. októbra prešiel cez Maďarsko v juhovýchodnom smere,“ priblížil spolupracovníka RTVS v Budapešti Gregora Martina Papucseka.

„Bol to presun, ktorý súvisel s činnosťou francúzskej armády v Rumunsku v rámci ich pôsobenia, takže nešlo o nič výnimočné,“ povedal štátny tajomník ministerstva obrany SR pre RTVS.

„Keď som to videla, ostala som totálne v šoku? Hneď ma napadlo, čo sa to preboha chystá?“ napísala Slovenka.

Putina vojna oslabila, ale jeho pád nie je na obzore, povedal Reuters západný činiteľ

Rozhodnutie napadnúť Ukrajinu oslabilo ruského prezidenta Vladimíra Putina, ale zmena pri kormidle moci v Rusku je v dohľadnej dobe nepravdepodobná kvôli autokratickej povahe politického systému. Uviedol to v stredu podľa agentúry Reuters západný predstaviteľ, ktorý hovoril pod podmienkou anonymity, aby sa mohol vyjadrovať slobodne.

Putin je najdlhšie slúžiacim vládcom Kremľa od čias komunistického diktátora Josifa Stalina, ovláda Rusko takmer 23 rokov od chvíle, keď mu prvý ruský prezident Boris Jeľcin v posledný deň roku 1999 odovzdal jadrový kufrík a právomoci hlavy štátu.

Podľa denníka The Washington Post ruská tajná služba FSB pripravuje v krajine štátny prevrat

Pohľady západného sveta sa upierajú posledné mesiace predovšetkým k Ukrajine, ale veľké nebezpečenstvo zo strany Ruska hrozí aj Moldavsku. Podľa denníka The Washington Post ruská tajná služba FSB pripravuje v krajine štátny prevrat, ktorý má k moci dostať politikov orientovaných smerom na východ. Moldavsko má navyše s Ruskom už roky veľmi napäté vzťahy kvôli proruským separatistom v Podnestersku.

V Uľjanovsku sa vzbúrili zmobilizovaní vojaci, nedostali sľúbené peniaze

Veľký ohlas na ruských sociálnych sieťach vyvolala správa o výbuchu nespokojnosti medzi zmobilizovanými vojakmi, ktoré rozhorčilo, že nedostali výplaty vo výške 195-tisíc rubľov mesačne, ako im osobne sľúbil prezident Vladimír Putin. O vzbure vo výcvikovom stredisku v Uľjanovsku na rieke Volge informoval opozičný informačný kanál Serdita Čuvašija (Rozzlobené Čuvašsko), podľa ktorého viac ako stovka zmobilizovaných vojakov odmietla odísť na Ukrajinu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *