Slovenka poslala „americkému vojakovi“ 110-tisíc eur. Písala si s ním len na internete

Slovenska z okresu Topoľčany naletela mužovi z internetu, ktorý sa vydával za amerického vojaka a poslala mu 110 000 eur. Naletela aj druhá žena, tá prišla o 5000eur.

Polícia v tejto súvislosti prijala trestné oznámenie pre podozrenie zo zločinu podvodu. Informovali o tom na sociálnej sieti.

„Prostredníctvom sociálnych sietí sa páchateľ skontaktoval so ženou v strednom veku z okresu Topoľčany. Tvrdil, že je americký vojak, ktorý je teraz v Nemecku a do neznámej anglickej banky mu chodia peniaze, ku ktorým sa nevie dostať. So ženou nadviazal bližší kontakt a získal si jej dôveru.

Požiadal ju, či by mu pomohla so splátkou 140 000 eur. Následne pod rôznymi zámienkami a prísľubmi vrátenia peňazí (platenie poplatkov za zaslanie peňazí na Slovensko ako aj platbami za právnické a iné služby spojené s vrátením peňazí poškodenej) od poškodenej vylákal približne 110 000 eur. Druhá poškodená tak prišla o sumu 5.000 Eur. Vyšetrovateľ v tejto súvislosti prijal trestné oznámenie pre podozrenie zo zločinu podvodu.“ uvádza polícia.

„Až päť podvodov inzerujúcich na portáli bazos.sk zaznamenala topoľčianska polícia v poslednom období. Na úvod prejavia falošný záujem o vami predávanú vec a kontaktujú vás najčastejšie pomocou aplikácie WhatsApp. Následne vám zašlú podvodníci odkaz na stránku bazos.sk s jeho logom a logom Slovenskej pošty.

Na stránke sa od vás budú požadovať údaje z vašej karty pod zámienkou prevodu platby na účet. Alebo druhým variantom je podobná stránka, ktorá vás informuje o tom, že kuriér , ktorý má prísť po balík je objednaný a vám stačí už len vyplniť údaje z karty. Hneď po tom, ako vás podvodník kontaktuje, je jasné, že nejde o skutočnú osobu. Spoznáte to predovšetkým podľa obsahu správ, ktorý je väčšinou napísaný lámavou slovenčinou.“ dodáva polícia.

„Aj keby som bola sama a mam toľké peniaze, tak som sama sebe paňou a nepotrebujem nejakého dobrodruha z poza vody co to je za rozum posielať úplne cudziemu človeku toľké peniaze. Môžem dať aj ja číslo účtu tiež by sa zišli.“ píše Ľubica v diskusii.

„Nechápem tie ženy.Ja mať toľko peňazí tak pomôžem v prvom rade deťom.Ak nemá deti tak cestujem.Vobec ich neľutujem.“Aj od mňa pýtali týmto spôsobom peniaze no ešte mi ostal nejaký rozum.“ píše Blažena.

3 Replies to “Slovenka poslala „americkému vojakovi“ 110-tisíc eur. Písala si s ním len na internete

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *