Slovák natočil, ako ho v Tatrách napadol medveď. Nestačil ani sprej, medveď útočil, hrýzol a driapal

Medvede sú na Slovensku premnožené a už každý deň vidíme nové a nové zábery Slovákov, ktorí sa s touto šelmou stretli.

Najnovšie internetom koluje video Slováka, ktoré však predbehlo všetky zábery, aké ste kedy videli.

Medveď sa tam totiž priamo rozbehne na muža, ktorý v lesoch natáča zvieratá. Nakoniec dôjde k útoku a ten trvá niekoľko minút.

K incidentu malo prísť 24. júna v Kamenistej doline v Západných Tatrách. Muž zábery, na ktorých vidieť, ako ho napadne medveď, zverejnil na YouTube a pridal k nim aj rozsiahly opis celej situácie.

„O šiestej ráno stúpam do Pyšného sedla. Už po ceste si všímam pobytové znaky medveďov, stopy aj značkovacie stromy. Stretávam skupinku ľudí, s ktorými sa dávam do reči a zapisujem si telefónne číslo, že, keby som niekde videl medveďa, aby som dal vedieť. Hovorím si, že OK, to je rozumné a pokračujem ďalej. Cestou obdivujem krásu tunajšej prírody, keďže som tu po prvý krát. Už som skoro hore v sedle, tak si hovorím, že sa najem napijem a uvidím ako ďalej. Na kopci vidím čriedu kamzíkov. Okolo mňa prechádza iná skupinka štyroch turistov a ja vidím z hora z poľskej strany prichádzať medveďa. Ešte si hovorím aké by to bolo skvelé ho nafilmovať v takom krásnom horskom prostredí. A aj tak bolo. Ešte sa pokúšam zavolať tak, ako som sľúbil skupinke, s ktorou som už stratil zrakový kontakt. No neúspešne, nie je tu signál,“ opisuje situáciu muž.

„Keď už je odo mňa cca 50 metrov, tak sa postavím a snažím sa presunúť ďalej, aby som mu nestál v ceste. Vtedy ma zaregistroval a ja si hovorím, že ho ešte natočím, ako odbieha preč, no všetko bolo inak,“ tvrdí.

„Po piatich krokoch zakopávam a padám na zem. To už ma, ale zadrapol za nohu, rýchlo sa otáčam a snažím sa ho nohami odkopávať. Ako útočí trhá na mne oblečenie. Už ani neviem zrátať koľko kopov do hlavy dostal no stále nie je koniec! Snažím sa postaviť a verím, dúfam, že sprej už po minúte musí účinkovať. Podarilo sa mi postaviť a bežím. No nohy mám neuveriteľne ťažké a po pár metroch znovu padám na zem. Znova je pri mne. To si už v podvedomí predstavujem, ako dopadol chlap z Poľany,“ uviedol.

One Reply to “Slovák natočil, ako ho v Tatrách napadol medveď. Nestačil ani sprej, medveď útočil, hrýzol a driapal”

  1. Zaujímavé, že chlap je asi nemý.Ešte som nespoznal človeka, ktorému bolesť stisne hrdlo a nevydá ani hlások.Možno sa mýlim.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *