Slováci z celej V4-ky najviac neznášajú ukrajinských utečencov, ukázal prieskum

Najnovší prieskum mimovládnej organizácie Globsec ukazuje, že väčšina Slovákov má negatívny vzťah k utečencom z Ukrajiny. Predbehli sme aj ostatné štáty vo V4-ke.

Česi, Poliaci ale aj Maďari majú vo väčšine pozitívny vzťah k vojnový utečencom z Ukrajiny. 52% Slovákov však vníma týchto ľudí negatívne.

Prieskum ukázal, že najmenej negatívne vnímajú ukrajinských utečencov v Poľsku (11 %), nasleduje Maďarsko (15 %) a v Česku vníma ukrajinských utečencov negatívne 25 % populácie, uvádza portál Startitup

Až 85% Poliakov vníma ukrajinských utečencov pozitívne.

„Jedným z kľúčových faktorov negatívneho vnímania ukrajinských utečencov sú obavy ľudí pred pomocou utečencom, a teda zaťaženie vlastnej ekonomickej situácie v krajine. To sa odráža aj v názore na to, akú podporu by mali utečenci dostávať,“ vysvetľuje jeden z autorov prieskumu.

Dokonca až 68% Slovákov si želá zníženie akejkoľvek pomoci Ukrajine.

„Slováci neznášajú ale tých čo sa tu vozia na autách stotisícovych a nie chudákov čo prišli s jednou taškou“ píše Peter.

„opäť klamstvo v Čechách to je napodobne a netreba sa čudovať ako sa vlády chovajú k vlastným tak sa solidarita vytráca.“ myslí si Marian.

„Čo sa čudujete, keď náš štát myslí viac na cudzincov ako na svojich vlastných…“ píše Žaneta.

„A pritom za nič.. ale keby boli tí Slováci v takom istom pruseri tak by plakali najhlasnejšie.. a vraj boli časy ked sme boli pohostinný národ.. nuž zrejme to z nas socik výtlkol.“ myslí si Rastislav.

„Nie som ovplyvnená sociálnymi sieťami ale vidím ich v OD Nivy ako sú oblečení, čo kupujú, čo jedia a koľko toho jedia a nechajú na stole, vôbec sa nezdajú chudobní, to mi dôchodcovia sme na tom horšie..“ píše Anita.

„Ukrajina má oproti nám veľkomestá, úrady si vedeli vybaviť z domu (zdroj Pravda) ale keď prídu sem ľudia ich nenávidia lebo politici im tlačia do hláv že za všetko môžu Ukrajinci.“ napísala Jana.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *