Slováci na futbale vypískali minútu ticha pre kráľovnú Alžbetu

Celý svet zasiahla včera správa o úmrtí kráľovni Alžbety II. Sú toho plné média a sociálne siete.

Niektorí fanúšikovia futbalistov Slovana Bratislava však pískali počas mínuty ticha pre britskú kráľovnú.

Denník Pravda, ktorý v článku s názvom „Hanba, ktorá ide do sveta“ napísal, že spomienkovú pietu poznačilo neúctivé správanie skupiny domácich priaznivcov sediacich v neslávne známom sektore C. „Tí počas minúty ticha pískali, čím podľa mnohých znevážili celý akt,“ uviedla Pravda s tým, že viacerí fanúšikovia na sociálnych sieťach vyjadrili so správaním skupiny slovanistov sklamanie a odpor.

„Prosím, nie je to Slovan, ale ľudia-fanúšikovia, ale rozhodne nie Slovan,“ znela jedna z reakcií. „Malá skupina slovanistov opäť robí hanbu Slovensku. Smutné,“ napísal ďalší priaznivec.

Reakcie na minútu ticha boli rozporuplné aj v iných dejiskách štvrtkových úvodných zápasov skupinovej fázy európskych pohárov.

Fanúšikom pred druhým polčasom zápasu EKL v škótskom Edinburghu medzi domácim tímom Heart of Midlothian a tureckým Basaksehirom (0:4) oznámili, že minútu ticha začne a ukončí hvizd rozhodcu.

Jeden z priaznivcov zakričal na adresu kráľovnej vulgarizmus: „F… the Queen.“ Aj tento okamih prispel k rozpútaniu hnevu.

„Prišlo k hádkam na tribúnach a keď niektorí priaznivci začali spievať hymnu God Save The Queen, ozval sa piskot. Z minúty ticha sa stal chaos,“ informoval portál Dailymail.

Piskot sa ozval aj pred štartom druhého polčasu duelu Európskej ligy v St. Gallene, kam sa presťahoval FC Zürich, pretože na jeho štadióne sa konal míting Diamantovej ligy.