Slováci hovoria, že už nevedia šetriť viac. Sulík odkazuje, aby šetrili a balí kufre: „S tvojim platom by sa šetrilo ty haj*el!“

Odchadzajúci minister hospodárstva Richard Sulík dnes na sociálnej sieti oznámil, že z jeho rezortu balí kufre a odchádza do opozície.

V relácii TV JOJ Na Hrane hovoril o tom, že nechápe, že Slováci vraj nevedia ešte viac ušetriť, keď rok čo rok stúpa spotreba elektrickej energie. Viac o tom však nepovedal a takéto stúpanie môže mať viacero faktorov. Ľudia prechádzajú logicky na moderné domácnosti, ktoré využívajú viac elektrickú energiu.

Moderátorka pustila Sulíkovi anketu so Slovákmi, ktorí tvrdia, že majú aj dve roboty, šetria a nevedia si ani odložiť peniaze.

„My nešetríme, my jednoducho nemáme! Pochopte to konečne pán Sulík! Je rozdiel šetriť a nemať na základné potreby pre život ako sú jedlo, teplo, lieky – zdravotná starostlivosť a vzdelanie pre deti.“ píše Anna.

„Chcela by som vidieť ako by šetril keby žil ako obyčajný človek.Chodil do práce mal aspoň dve malé deti a zarobil minimálnu mzdu.To sa mu rozpráva z jeho platom.Prečo sa teda neuskromnia aj politici?Človek ktorý má vela nevie pochopiť ako musí žiť človek ktorý nemá skoro nič.Nech nedáva rady keď nevie ako to je.“ píše Viera.

„Čo to trepe ten Sulik, že ludia míňajú, tak na to majú. Celý život som robila v školstve a to viac ako 40 rokov, splácali sme pôžičku na dom a odkadal si každý toľko aby mal na prilepšenie na dôchodku. Však nikto nemyslel, že pride takáto doba a hlavne politici. A v dnešnej dobe je to strašné. Tak zle nebolo a mám po 70 tke“ píše Mária.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *