Šialené: V ruskej TV ukazujú, ako jadrovou bombou zničia Anglicko. Vytvoria špeciálnu rádioaktívnu 500m vysokú vlnu

Postup ruských jednotiek na Ukrajine je pomalý a čím viac Západ na Ukrajinu dodáva vyspelé zbrane, tým častejšie ruská propaganda hrozí jadrovými útokmi. Zatiaľ posledným, kto spomenul použitie jadrových zbraní, je dvorný propagandista Kremľa Dmitrij Kiseljov. Vo svojom programe rozoberal možné účinky úderu jadrového podmorského dronu Poseidon na Veľkú Britániu.

Bez ohľadu na výsledok vojny na Ukrajine povesť ruskej konvenčnej armády značne utrpela. A tak sa ruská propaganda uchýlila v rámci vyhrážania sa Západu k stále častejšiemu spomínaniu jadrových zbraní.

Pozadu nesmel zostať ani novinár Dmitrij Kiseljov, ktorý má prezývku minister propagandy (aj keď tá by sedela na rad ďalších mediálne ruských propagandistov), ​​je riaditeľom VGTRK (Všeruskej štátnej televíznej a rozhlasovej spoločnosti, ktorá prevádzkuje rad televíznych kanálov) a agentúry Rossi Seg Today).

Je tiež moderátorom na stanici Rossija 1, kde má každý týždeň v nedeľu dvojhodinový program Vesti Nedeli (Týždenné správy).

A práve v ňom vysvetlil Kiseljov, čo vraj môže stretnúť Veľkú Britániu, keď bude ďalej podporovať Ukrajinu. Okrem tradičných jadrových útokov raketou Sarmat zmienil moderátor experimentálny podmorský dron Poseidon.

„Ďalšou možnosťou, ako poslať Britániu do hlbín mora, je použitie ruského podmorského dronu Poseidon,“ rozprával Kiseljov, zatiaľ čo bola na obrazovke premietaná prepracovaná počítačová animácia zániku Spojeného kráľovstva. „Explozia termonukleárneho torpéda pri britskom pobreží spôsobí gigantickú vlnu cunami s výškou až 500 metrov,“ pokračoval ďalej moderátor.

Vlna samotná by podľa moderátora niesla obrovskú dávku radiácie, zmietla by Britské ostrovy a vytvorila z nich veľkú rádioaktívnu púšť.

zdroj: novinky.cz