Ruský veliteľ si spieva: Šoférujem tank, vidím Washington, všetko je to ruská zem

Zvláštnu a miestami až trápnu báseň spieva ruský kolaborant Kiriil Stremousov, ktorý je zástupcom veliteľa v Chersonskej oblasti.

Ten zverejnil na sociálnej sieti video, kde recituje divnú báseň o tom, že všetko je ruský svet. Tvrdí, že nie len európskej krajiny, ale aj krajiny celého sveta sú ruské.

„Vidím Prahu a Varšavu, Budapešť a Bukurešť. Je to ruská krajina,“ recituje v básničke.

„Vidím pagody Srí lanky, Číny, Kórey tiež. Kdekoľvek šoférujem tank, to všetko je moja milovaná zem,“ recituje ďalej.

Spomína aj rieku Amazonu, Níl či pyramídy v Egypte a tiež ich nazýva ruskou krajinou.

„V diaľke vidím Washington. Dallas, Texas, som doma. Aké je to potešenie je piť kvas tu – na ruskej zemi,“ recituje ďalej.

„Indiáni fajčia tabak, delia sa so mnou o fajku. Každý národ miluje nás – Rusov. Sme doma všade,“ cituje ďalej Rus, ktorý je hľadaný ukrajinskou políciou.

Moskva sa informačne pripravuje na neúspech v Chersonskej oblasti, píše ISW

Rusko sa zrejme informačne pripravuje na plánovaný ústup a stratu územia v doteraz okupovanej Chersonskej oblasti, píše v analýze americký Inštitút pre štúdium vojny (ISW). Kremeľ zároveň pripravuje informačné pole pre útok na Kachovskú vodnú elektráreň, ktorý následne zvedie na Ukrajincov, domnievajú sa na analytici.

Rusko podniklo desiatky ďalších útokov

Ruské invázne sily za uplynulý deň podnikli 11 raketových a 28 vzdušných útokov na území Ukrajiny, informoval vo svojej správe ukrajinský generálny štáb. Okrem toho podľa neho Rusi na Ukrajinu vo viac ako 65 prípadoch pálili zo salvových raketometov. Ukrajinské ozbrojené sily odrazili útoky ruských jednotiek u deviatich obcí v Luhanskej a Doneckej oblasti, hlásia velenie ukrajinských síl.

Putin sa podľa Scholza svojim útokom na Ukrajinu vo všetkom prepočítal

Európska únia od sankcií a tlaku voči Moskve neustúpi, kým Rusko nezastaví svoju útočnú vojnu proti Ukrajine. Vo štvrtok to v nemeckom parlamente vyhlásil spolkový kancelár Olaf Scholz. Ruský prezident Vladimír Putin sa podľa neho prepočítal v slabosti Ukrajiny a ostatných Európanov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *