Rusko zasiahlo sklad zbraní, kde mala Ukrajina uložené zbrane od Ameriky a Európy

Ruské sily vypálili riadené strely Kalibr, aby zničili veľký sklad amerických a európskych zbraní v ukrajinskej Ternopilskej oblasti, informovala agentúra Interfax s odvolaním sa na ruské ministerstvo obrany.

Ruské sily tiež zostrelili tri ukrajinské stíhačky SU-25 neďaleko Donecku a Charkova na východe Ukrajiny, citovala agentúra Interfax ruské ministerstvo obrany.

Šéf Pentagonu pokarhal Rusko za imperiálny apetít

Americký minister obrany Lloyd Austin vyhlásil, že invázia Moskvy na Ukrajinu „je tým, čo sa stane, keď utláčatelia pošliapu pravidlá, ktoré nás všetkých chránia“.

„Je to to, čo sa stane, keď sa veľké mocnosti rozhodnú, že ich imperiálne chúťky majú väčší význam ako práva ich mierumilovných susedov,“ povedal Austin počas návštevy Ázie.

„A je to predobraz možného sveta chaosu a zmätku, v ktorom by nikto z nás nechcel žiť.“

Ukrajina obnovila internetové spojenie medzi okupovanou jadrovou elektrárňou a MAAE

Ukrajinská štátna jadrová spoločnosť Energoatom oznámila, že pomohla obnoviť internetové spojenie medzi Medzinárodnou agentúrou pre atómovú energiu a servermi ukrajinskej jadrovej elektrárne v Záporoží, ktorá je okupovaná ruskými silami.

Vo svojom vyhlásení Energoatom uviedol, že spojenie so servermi elektrárne bolo stratené 30. mája, ale od 10. júna bolo obnovené, čo MAAE umožnilo obnoviť sledovanie údajov o kontrole jadrového materiálu v elektrárni.

2 Replies to “Rusko zasiahlo sklad zbraní, kde mala Ukrajina uložené zbrane od Ameriky a Európy

  1. Citujem: „Americký minister obrany Lloyd Austin vyhlásil, že invázia Moskvy na Ukrajinu „je tým, čo sa stane, keď utláčatelia pošliapu pravidlá, ktoré nás všetkých chránia“. Koniec citátu!!! Neskutočné ako dokážu brechať, ha, ha, ha … Kde bol tento múdrosráč, keď USA napadli Srbsko? Kde bol, keď USA napadli Irak? Kde bol, keď USA napadli Líbyu? Kde bol, keď USA napadli Sýriu? No len, akože to spieval Karel Kryl v tej jeho piesni? Na rohu ulice vrah o morálce káže. Před vraty věznice se procházejí stráže … Tak táto jeho pieseň sedí na tieto skutočnosti čo som vám tu teraz uviedol, ako riť na šerbeľ!!! Mysleniu zdar!!!

    1. To ten americký blázon myslí vážne?To on zabudol na na to koľko štátov napadla práve americká fašistická armáda?Koľko ekonomík zničila,celé štáty a dodnes v tých štátoch nieje pokoj.To mal na mysli?Je priam ironické ak politici štátu hania iných za vedenie vojny keď sami napáchali oveľa ale oveľa viac škody ako ruské vojsko!Sami Američania môžu za tento konflikt, svojou hnusnou rozpínavosťou a približovaním sa svojou armádou a zbraňami k ruským hraniciam!To je hlavný dôvod konfliktu na Ukrajine!Toto by si mali svetový politici uvedomiť!USA svojou politikou obrátila proti Rusku skoro všetky štáty a to je veľmi zle!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *