Ruská protiletecká raketa sa otočila vo vzduchu a zničila miesto, odkiaľ bola vystrelená (Video)

Dramatické video ukazuje, ako ruský raketový systém zem-vzduch vystrelí raketu, ktorá sa po pár metroch otočí a zničí odkiaľ bola vypálená, píše The Sun.

Na záberoch je vidieť, ako raketa vystrelila do neba – predtým, ako sa otočila vo vzduchu a v obrovskom výbuchu narazila späť tam, odkiaľ prišla.

Krátky klip bol údajne natočený v ukrajinskom meste Alčevsk v Luhanskej oblasti, ktoré je pod okupáciou proruských separatistických síl a nachádza sa v prvej línii vojny na Ukrajine.

Bol natočený v piatok v skorých ranných hodinách, keď ruské jednotky údajne odpálili raketu, aby zachytili prichádzajúce ukrajinské lietadlo.

Kyjevské jednotky opustia Severodoneck

Serhij Hajdaj vyhlásil, že ukrajinské sily opustia bojujúce mesto Severodoneck, zatiaľ čo Kyjev sa pripravuje na stratu Luhanska.

Ukrajinské sily „sa budú musieť stiahnuť“ z prevažne Ruskom okupovaného mesta Severodoneck, vyhlásil guvernér Luhanskej oblasti deň potom, čo oznámil, že vojaci opustili oblasti okolo Lysyčanska.

2 Replies to “Ruská protiletecká raketa sa otočila vo vzduchu a zničila miesto, odkiaľ bola vystrelená (Video)

  1. Zaujímavé je, že ten Alčevsk je v Luhanskej republike už od 2014, žiadna frontová línia. To neznamená, že to tom nemohli odpáliť, ale načo toto tvrdíte? Žeby si to Rusi sami nafilmovali a hlavne, takýto neúspech zverejnili? No ja neviem…

  2. No Ruský mohol byť, ale obsluhovali ho fašisti, ktorých poslal na Donbas Kyjev. Tak to vidím ja. A to, že sa fašisti musia stiahnuť? Nič nového pod slnkom. Odteraz sa budú iba sťahovať. Presne tak isto ako sa dakedy museli sťahovať fašisti od Stalingradu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *