Rusi ukázali mapu sveta po vojne. Slovensko by už neexistovalo

Bývalý ruský prezident Dmitrij Medvedev a terajší podpredseda bezpečnostnej rady zverejnil na sieti Telegram dve mapy Ukrajiny.

Najprv mapu Ukrajiny v medzinárodne uznávaných hraniciach pred rokom 2014 a potom tú, ktorá bude podľa neho konečným dôsledkom vojny. Vlastné Ukrajine na mape zostáva len okolie Kyjeva. Veľká časť krajiny je potom rozdelená medzi Poľsko a Rusko, menšiu časť vraj zaberie Maďarsko a Rumunsko.

Po tom, ako Rusko začalo inváziu na Ukrajinu, sa Medvedev už niekoľkokrát snažil šokovať svojimi príspevkami na sociálnych sieťach.

Prvá mapa, teda Ukrajina s medzinárodne uznávanými hranicami, je podľa Medvedeva vízie, ktorá sa zrodila „v mozgu prezidenta (Volodymyra) Zeleného zasiahnutého psychotropnými látkami.“ Druhá zobrazená mapa predstavuje rozdelenie Ukrajiny medzi Rusko Poľsko, Rumunsko a Maďarsko. Rusku na mape pripadá celý východ a juh krajiny vrátane celého pobrežia a tiež niektoré centrálne oblasti.

Poľsko vraj zaberie západ Ukrajiny, vrátane Žytomyru, až takmer ku Kyjevu. Maďarsko zaberá celú bývalú československú Podkarpatskú Rus a tvorí hranciu s Poľskom. Rumunsko zaberá Čiernovickú oblasť na západe Ukrajiny a Vynyckú oblasť v centrálnej časti krajiny. Rovnako ako pred 2. svetovou vojnou na mape susedí aj Rumunsko s Poľskom.

Tieto plány vraj mali vytvoriť západní analytici, kto konkrétne, ale Medvedev nespomína.

Nie je to prvýkrát, keď Medvedev ostro útočí na ukrajinského prezidenta a zverejňuje správy, ktoré majú šokovať. Tento mesiac napríklad pohrozil Ukrajine, že ak niekedy zaútočí na Ruskom anektovaný Krym, pre všetkých Ukrajincov zrazu príde súdny deň, ktorému bude ťažké uniknúť.

4 Replies to “Rusi ukázali mapu sveta po vojne. Slovensko by už neexistovalo

  1. toto je verzia zapadnych analytikov, z ktorej si medvedev nopak robi zarty… rusi nemaju dovod nechavat historicke ruske zeme nejakemu polsku, naopak samotna polska existencia je otazna, lebo ruskeho medveda vystvali z brlohu a ten sa nevrati kym opat nesplni svoju historicku „povinnost“ pri zachrane europy od destrukcie diktovanej hnUSAkmi

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *