Rusi strašia Európu novým videom, kde vypnú plyn a ukazujú, ako dopadnú naše mestá

Rusi vydali nové video, v ktorom ukazujú zamrznuté mesto, ktoré je bez plynu. Podľa všetkého tým chcú strašiť Európu a ukázať, čo sa stane, keď vypnú plyn. Vo videu však ukazujú aj ruské mesto, ktoré je do dnes bez prívodu plynu a ľudia tam kúria prevažne uhlím.

Na začiatku reklamy spoločnosti Gazprom vidíme pracovníka, ako vypne plyn. Ďalej v reklame hrá vokálna hudba, kde ženský vokál varuje pred „veľkou zimou, snehom a súmrakom“.

„Klip od Gazpromu ma desiť obyvateľov Európy, ktorých čaká krutá zima bez ruského plynu. Klip však pobúril hlavne obyvateľov Krasnojarska, ale aj iných ruských miest na pokraji ekologickej katastrofy. Áno, v klipe sú použité zábery na Krasnojarsk, mesto s miliónom obyvateľov, ktoré nemá doteraz pripojenie na plyn a v meste sa kúri uhlím. Krasnojarsk patrí k mestám s najznečistenejším ovzduším v Rusku. Uhlie využíva až 90% súkromného sektora a v 60% domácností používa na vykurovanie kachle, ktoré až 12-násobne prevyšujú prípustné emisné normy. Obyvatelia mesta trpia častejšími respiračnými chorobami ako je ruský priemer, nad mestom v zime sa vznáša šedý závoj z dymu.“ uvádza facebooková stránka Dezinformácie Hoaxy Propaganda.

Video má zrejme za cieľ vystrašiť Európanov, no na Twitteri sa z neho niektorí vysmievajú. Pýtajú sa, či Európania mrzli pred vynájdením zemného plynu. Alebo sa pýtajú, že či si Rusi myslia, že na celom starom kontinente je zima ako na Sibíri.

Vláda v Kyjeve je nelegitímna, k moci sa dostala po prevrate, tvrdí Putin

Ruský prezident Vladimír Putin označil kyjevskú vládu za nelegitímnu. „Ide o režim, ktorý sa k moci dostal po prevrate v roku 2014,“ vyhlásil šéf Kremľa na ekonomickom fóre vo Vladivostoku. Podľa ruských agentúr tiež odmietol obvinenie, že by Moskva porušovala medzinárodné právo. „Rusko aktivitou na Ukrajine o nič neprišlo, len posilňuje vlastnú suverenitu,“ dodal Putin.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *