Rusi práve dobyli kľúčovú obec a spustili masívny útok: Doplnili útočné jednotky a zmenili taktiku!

Ruské jednotky prevzali kontrolu nad obcou Bachmutske, ktorá sa nachádza neďaleko Bachmutu, uviedol v pondelok podľa agentúry TASS štáb územnej obrany samozvanej Doneckej ľudovej republiky (DNR). Ukrajinci popierajú ruský postup na Bachmutske, ale potvrdili, že ruské sily začali masívny útok na mesto Soledar, ktoré je jedným z kľúčových miest pre ukrajinskú obranu Bachmutu.

„Od 9. januára 2023 ozbrojené sily Ruskej federácie oslobodili Bachmutske na území Doneckej ľudovej republiky,“ uviedlo velenie DNR na svojom kanáli Telegram. Správa nie je potvrdená inými zdrojmi, ale ukrajinské velenie ju zatiaľ nepoprelo.

Ruské sily začali masívny útok na mesto Soledar v Doneckej oblasti, ktoré je jedným z kľúčových bodov ukrajinskej obrany pri Bachmute. Informovala o tom dnes námestníčka ukrajinského ministra obrany Hanna Malyarová.

Soledar je už niekoľko dní dejiskom prudkých bojov medzi útočiacimi ruskými silami a ukrajinskými obrancami. Obe strany presunuli posily do frontového mesta severne od Bachmutu.

„Po neúspešnom pokuse o dobytie Soledaru a ústupe sa nepriateľ preskupil, doplnil straty, nasadil ďalšie útočné jednotky, zmenil taktiku a začal silný útok,“ napísala Maljarová na Telegram. Do ofenzívy sa podľa nej zapojilo aj veľké množstvo žoldnierov z Wagnerovej skupiny.

„Naši obrancovia statočne bránia každý meter svojej vlasti. Ostré boje pokračujú aj teraz,“ dodala.

Vo večernom brífingu ukrajinského generálneho štábu sa Soledar a Bachmut spomínali len ako miesta, ktoré sa dostali pod ruskú paľbu, nie v súvislosti s masívnou ruskou ofenzívou, pripomína ruská redakcia BBC.

Vedúci kancelárie ukrajinského prezidenta Andrij Jermak dnes popoludní uviedol, že Soledar, Bachmut a celý východný úsek frontovej línie držia ukrajinskí obrancovia.

Tlačová agentúra Unian citovala novinára Jurija Butusova, ktorý uviedol, že Ukrajinci už osem dní vedú v Soledare nepretržité boje zblízka. Rusom sa podarilo preniknúť do zastavanej oblasti, ale obrancovia držia celé mesto pod palebnou kontrolou, povedal.

Prečítajte si podrobnosti o ruskom útoku na Soledar

Ruské sily začali masívny útok na donecké mesto Soledar, ktoré je jedným z kľúčových miest ukrajinskej obrany pri Bachmute. Informovala o tom námestníčka ukrajinského ministra obrany Hanna Malyarová.

Soledar je už niekoľko dní dejiskom prudkých bojov medzi útočiacimi ruskými silami a ukrajinskými obrancami. Obe strany presunuli posily do frontového mesta severne od Bachmutu.

„Po neúspešnom pokuse o dobytie Soledaru a ústupe sa nepriateľ preskupil, doplnil straty, nasadil ďalšie útočné jednotky, zmenil taktiku a začal silný útok,“ napísala Maljarová na Telegram. Do ofenzívy sa podľa nej zapojilo aj veľké množstvo žoldnierov z Vagnerovej skupiny. „Naši obrancovia statočne bránia každý meter svojej vlasti. Ostré boje pokračujú aj teraz,“ dodala.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *