Rakúsky europoslanec kritizoval do očí šéfku EK: Mám pocit, že chcete poškodiť EÚ! Takýto otrasný stav tu ešte nebol! (Video)

Rakúsky europoslanec Harald Vilimsky veľmi ostro skritizoval šéfku Európskej komisie a celú EÚ.

Podľa neho taký ostrasný politický stav v EÚ, ako je dnes, tu ešte nebol.

„Mám dojem, že väčšina európskej nomenklatúry chce vedome poškodiť náš európsky kontinent“ povedal poslanec.

Europoslanec spomenul covidové opatrenia, ktoré podľa neho zničili blahobyt a viedli k nezamestnanosti a teraz „nezmyselné a šialené sankcie“.

Europoslanec rozprával tak dlho, že ho musela predsedníčka prerušiť.

Do roku 2030 sa eurozóna a možno aj Európska únia rozpadnú a do rovnakého dátumu sa krajiny visegrádskej štvorky stanú čistým prispievateľom do európskeho rozpočtu, takže bude nevyhnutné prehodnotiť členstvo Maďarska v Európskej únii. Tieto slová mal predniesť maďarský premiér Viktor Orbán na uzavretom stretnutí špičiek vládnej strany FIDESZ v obci Kötcse.

S odvolaním sa na Rádio Slobodná Európa publikovali maďarské médiá niektoré pasáže z prejavu, v ktorom mal predseda maďarskej vlády avizovať jesenné hlasovanie Maďarska proti predlžovaniu protiruských sankcií.

„Dúfam, že nás v tomto kroku podporí Taliansko, kde by po septembrových voľbách mala byť zostavená nová vláda,“ mal povedať Orbán.

Podľa maďarského premiéra mohla byť vojna na Ukrajine iba lokálna, ale Západ z nej urobil vojnu globálnu a na protiruské sankcie teraz dopláca celá Európa.

„Sankciami sa Európa strelila do vlastnej nohy, pretože v dôsledku môže energetická kríza zastaviť až 40 percent európskeho priemyslu,“ mal konštatovať predseda maďarskej vlády.

Orbán mal poznamenať, že vojna môže pokračovať do konca desaťročia a Ukrajina by mohla prísť o tretinu až polovicu svojho územia.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *