Putinov tvrdý odkaz svetu: Vydierate nás? Máme jadrové zbrane a vietor môže fúkať vašim smerom a to neblafujem

Hlavným posolstvom prejavu ruského prezidenta Vladimíra Putina bolo vyhlásenie čiastočnej mobilizácie. Zároveň sa však Západu vyhrážal jadrovým arzenálom a zdôraznil, že neblafuje. Jeho slová svetoví lídri kritizujú. Podľa šéfa NATO Jense Stoltenberga je Putinov prejav eskaláciou, ale nie prekvapením, a ukazuje, že vojna neprebieha podľa ruského plánu.

V očakávanom prejave Putin obvinil Západ z „jadrového vydierania“. „Naša krajina tiež disponuje rôznymi obrannými prostriedkami, a to v niektorých zložkách vyspelejšími, než majú krajiny NATO. Keď bude ohrozená územná celistvosť našej krajiny, použijeme všetky prostriedky, ktoré máme k dispozícii, aby sme ubránili Rusko a náš ľud, to nie je blafovanie,“ zdôraznil.

Následne zopakoval, že môže ruských občanov uistiť, že územná celistvosť, nezávislosť i sloboda bude zaistená všetkými dostupnými prostriedkami. „Tí, ktorí sa nás snažia vydierať jadrovými zbraňami, by mali vedieť, že vietor môže fúkať ich smerom,“ cituje ruského prezidenta web The Sun.

Spojené štáty berú vážne hrozbu Vladimíra Putina, že vo vojne na Ukrajine použije jadrové zbrane, uviedol v stredu bezpečnostný hovorca Bieleho domu John Kirby. Dodal pritom, že takýto krok by mal veľmi vážne dôsledky.

„Je to nebezpečná rétorika od jadrovej mocnosti,“ povedal Kirby v rozhovore s televíziou ABC. „Sledujeme ich strategický postoj, ako najlepšie vieme, aby sme mohli v prípade potreby zmeniť ten náš. V tejto chvíli nič nenasvedčuje tomu, že by to bolo potrebné,“ dodal.

Gillian Keeganová, britská poslankyňa a tajomníčka v Úrade pre zahraničie, Commonwealth a rozvoj potom vyhrážky Putina smerom k Západu označila za mrazivé. „Je to vážna hrozba, ale taká, ktorá už bola vyslovená skôr,“ podotkla Keeganová. Napriek tomu dodala, že je nutné brať tieto vyhrážky vážne. „Postavíme sa tomu. Nedá sa ustupovať šikanovaniu, hrozbám a zastrašovaniu,“ dodala.

Slovami o územnej celistvosti Putin narážal aj na aktuálne obsadené územie Ukrajiny, vrátane takzvanej Luhanskej a Doneckej ľudovej republiky. „Cieľom Západu je stále oslabovať a ničiť, otvorene to hovoria,“ dodal prezident. Z toho dôvodu sa rozhodol oznámiť čiastočnú mobilizáciu, keď do boja chce povolať 300-tisíc rezervistov. Svetoví štátnici jeho krok odsudzujú. Zhodujú sa na jednom: Putin týmto krokom priznáva problémy.

One Reply to “Putinov tvrdý odkaz svetu: Vydierate nás? Máme jadrové zbrane a vietor môže fúkať vašim smerom a to neblafujem”

  1. Citujem: „Cieľom Západu je stále oslabovať a ničiť, otvorene to hovoria,“ dodal prezident. Z toho dôvodu sa rozhodol oznámiť čiastočnú mobilizáciu, keď do boja chce povolať 300-tisíc rezervistov. Svetoví štátnici jeho krok odsudzujú. Zhodujú sa na jednom: Putin týmto krokom priznáva problémy.“ Koniec citátu!!! Ha, ha, ha … debilom to nevysvetlíš. Môžu sa utešovať ako chcú, aj tak to nič nezmení na fakte, že Rusko povoláva do zbrane zálohy z dôvodu, že sa už teraz pripravuje na ukončenie tejto bratovražednej vojny!!! Po slobodných a demokratických referendách v DĽR a LĽR ktoré majú prebehnúť v najbližších dňoch sa DĽR a LĽR z najväčšou pravdepodobnosťou stanú súčasťou RF!!! A to zmení celú právnu situáciu čo sa týka špeciálnej operácie. Ak Banderovskí fašisti budú i naďalej útočiť na tieto dve bývalé časti Ukrajiny, ktoré sa platných referendách stanú súčasťou RF, tak Rusko bude v práve vyhlásiť Ukrajine vojnu. Tak preto Rusko už teraz pripravuje vojsko, aby potom nestrácalo čas s prípravami a mobilizáciou. Tak, že žiadne problémy, ale predvídavosť, aby sa práve týmto problémom vyhol. Takto to treba čítať medzi riadkami!!! Mysleniu zdar!!!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *