Putin sa vôbec nebojí? Aha čo vraj nariadil vojakom, aby dobyli do polovice septembra

Ruský prezident Vladimír Putin nariadil ruským vojakom, aby dosiahli administratívne hranice Doneckej oblasti do 15. septembra. Predchádzajúci termín stanovenia na dobytie zvyšku Donbasu bol 31. august. Tvrdí to podľa denníka Ukrajinska pravda a Inštitútu pre štúdium vojny (ISW) zástupca náčelníka hlavnej operačnej správy ukrajinského generálneho štábu generál Oleksij Hromov.

„Nepriateľ naďalej ovláda okupované časti Charkovskej, Luhanskej, Doneckej, Záporožskej, Chersonskej a Mykolajivskej oblasti a tiež sa snaží vytvoriť si priaznivé podmienky na obnovenie ofenzívy. Ruské okupačné vojská znovu korigujú svoje plány a akcie v súlade s Putinovým rozkazom dosiahnuť administratívne hranice Doneckej oblasti do 15. septembra,“ povedal generál Hromov podľa denníka Ukrajinska pravda.

Na obnovenie ruskej ofenzívy v tejto oblasti má podľa neho poslúžiť novo vytvorený 3. armádny zbor ruskej armády, ktorý sa postupne rozmiestňuje pri Donecku, nie je ale jasné, či vojaci z tohto zoskupenia už prekonali výcvik. Hromov dodal, že Rusko tiež prisunulo dve taktické skupiny o sile práporu z Bielgorodu na západ Záporožskej oblasti, ďalšia bola dislokovaná pri Slovjansku a smerom na Mykolajiv.

Putin predtým stanovil termín dobytia do 31. augusta, uviedol ISW a dodal, že aj nový termín je nesplniteľný.

Ruské velenie sa podľa ukrajinského generála rozhodlo kvôli vysokým stratám rozpustiť 31. samostatnú výsadkovú brigádu a 22. brigádu špeciálnych síl, v ktorých „ostalo nažive menej ako 20 percent početného stavu“.

Ukrajinský generálny štáb o štvrtkovom večeri hlásil odrazenie ďalších nepriateľských útokov pri Slovjansku, Bachmute, Avdijivke a Novopavlivke, kde ukrajinské jednotky spôsobili nepriateľským silám straty a prinútili ich k ústupu.

Tvrdenie znepriatelených strán nemožno vo vojnových podmienkach overiť z nezávislých zdrojov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *