Putin sa bude triasť?! Zelenský odkazuje: Rusi máte poslednú šancu, inak vás zničím!

Prezident Volodymyr Zelenskyj vyhlásil, že všetky dočasne okupované územia Ukrajiny budú oslobodené, takže ak ruské vojská neodídu, budú zničené.

Priamy prejav Zelenského: „Nebudem hovoriť o konkrétnych veciach, pretože nemôžeme dovoliť, aby teroristi z Ruska pripravovali naše metódy a kroky na deokupáciu. Ale my to urobíme a oni by to mali vedieť. Ešte majú čas odísť, inak ich zničíme.“

Podrobnosti: Prezident neuviedol, kedy budú ozbrojené sily pripravené na protiútok, ale ubezpečil, že armáda sa pripravuje „byť silná v boji a deokupovať našu krajinu“.

Uvádza sa tiež, že Zelenskyj v deň výročia oslobodenia dediny Jahidne navštívil školu, v ktorej ruskí útočníci takmer mesiac zadržiavali civilistov ako rukojemníkov.

Spolu s prezidentom školu navštívili nemecký vicekancelár Robert Habeck, nemecká veľvyslankyňa na Ukrajine Anka Feldhusenová a vedúci OP Andrij Jermak.

Okupanti zadržiavali v suteréne školy s rozlohou 197 metrov štvorcových 367 ľudí vrátane 50 detí a niekoľkých dojčiat; najmladšie dieťa malo 1,5 mesiaca.

Jedenásť dedinčanov zomrelo, pretože nevydržali neľudské podmienky, a desať ďalších Rusi zastrelili.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *