Putin povedal ostré slová: Rusko nebude izolované od sveta! Západ uškodí v prvom rade sebe!

Ruský prezident Putin si myslí, že Západ neuspeje v tom, aby izoloval Rusko od zvyšku sveta dokonca, že samotný Západ bude čeliť ekonomickým problémom.

Vyhlásil to vo štvrtok ruský prezident Vladimir Putin počas Euroázijského ekonomického fóra.

Podľa šéfa Kremľa je nemožné a doslova nerealistické izolovať Rusko v modernom svete a tí, ktorí sa o to pokúsia, uškodia v prvom rade sami sebe.

Putin hovoril aj o ekonomických problémoch, ktorým dnes čelí Západ  „inflácie, aká tu nebola 40 rokov, rastúcej nezamestnanosti, narušenia dodávateľských sieti či zhoršenia globálnej krízy v takej citlivej sfére, akou sú potraviny“.

Putin zároveň nepovedal, ako chce, aby si Rusko udržalo prístup k západným technológiám. Zároveň priznal, že sankcie Západu narušili dodávateľské siete v Rusku, no to sa podľa Putina dokáže novej situácii prispôsobiť.

„Predstavitelia našich podnikov samozrejme čelia problémom, a to najmä v súvislosti s dodávateľskými sieťami a dopravou. No všetko je možné prispôsobiť, vybudovať novým spôsobom… V určitom bode sa to nezaobíde bez strát, ale v určitým spôsobom nám to pomôže stať sa silnejšími,“ vyhlásil Putin.

Kvôli ruskej invázii na Ukrajine odišlo veľa západných spoločností z Ruska a je možné,že sa už nikdy nevrátia.