Putin bude zúriť! USA dodali Ukrajine brutálne zbrane a tí už odkazujú, že leto bude horúce

Americké salvové raketomety HIMARS sú na Ukrajine. Na Twitteri to oznámil ukrajinský minister obrany Oleksij Reznikov, podľa ktorého čaká vďaka tejto pomoci ruských okupantov horúce leto.

„HIMARS sú na Ukrajine. Ďakujem svojmu americkému kolegovi a priateľovi Lloydovi Austinovi za tieto mocné zbrane. Leto bude pre ruských okupantov horúce a pre niektorých z nich aj posledné,“ napísal Reznikov.

Množstvo dodaných zbraní nespresnil.

Námestník amerického ministra obrany Lloyda Colin Cole uviedol, že poskytnutie niekoľkých raketometov v poslednej obrannej pomoci Ukrajine je iba východiskovým bodom. USA budú aj naďalej poskytovať potrebné vybavenie, aby Ukrajina mohla dosiahnuť víťazstvo.

M142 HIMARS, teda vysoko mobilný delostrelecký raketový systém, je modernizovaný a odľahčený salvový raketomet M270, ktorý je usadený na kolesovom podvozku nákladného automobilu s nosnosťou piatich ton.

Odpaľovacie zariadenie nesie až šesť rakiet kalibru 227 mm rôznych typov, od nenavádzaných M26 až po GPS navádzané M30/31. Obvykle nesú hlavice so submunicou. Dostrel sa pohybuje podľa veľkosti hlavice a množstva submunície medzi 30 až 80 kilometrami.

Ukrajina potrebuje ďalekonosné zbrane, aby znížila výraznú prevahu ruských vojsk v delostrelectve, zastavila ruský postup a mohla prejsť do protiútoku.

One Reply to “Putin bude zúriť! USA dodali Ukrajine brutálne zbrane a tí už odkazujú, že leto bude horúce”

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *