Pozrite sa, čo si dovolil turecký prezident voči Putinovi. Ruský prezident sa hrýzol do pier a prevracal očami

Vladimír Putin zostal v Teheráne značnú chvíľu úplne sám pred davom novinárov, zatiaľ čo čakal na príchod svojho tureckého náprotivku Recepa Tayyipa Erdogana na utorkovom rokovaní.

Na záberoch urobených pred stretnutím je vidieť, ako sa Putin nervózne ošíva, hryzie si ústa, presúva váhu z jednej nohy na druhú a vystrieda rad grimas predtým, než sa s ním Erdogan konečne privíta.

Pre ruského prezidenta, ktorý má povesť, že zámerne necháva svetových vodcov dlho čakať na stretnutiach, bola situácia podľa denníka The Guardian neznámym terénom. Niektorí komentátori teraz špekulujú, že Erdoganov neskorý príchod mohol byť odplatou za schôdzku v Moskve z roku 2020, na ktorej turecký líder čakal na vstup do rokovacej miestnosti tak dlho, že sa musel posadiť.

Reportéri v utorok zachytili, ako Putin sebaisto vkráčal do miestnosti v očakávaní, že Erdogan ho bude rýchlo nasledovať. Namiesto toho zostal stáť sám za zvuku spúšti fotoaparátov. So spojenými rukami počas päťdesiatsekundového čakania šúchal nohami a tváril sa podráždene.

„Tých 50 sekúnd, po ktoré Erdogan nechal Putina čakať a ruský prezident vyzeral pred kamerami zmätene, vypovedá o tom, ako veľmi sa po invázii na Ukrajine zmenil,“ uviedla na Twitteri Joyce Karamová, korešpondentka blízkovýchodnej mediálnej organizácie National News.

Nakoniec sa však obaja prezidenti vrúcne a s úsmevom na tvári privítali.

One Reply to “Pozrite sa, čo si dovolil turecký prezident voči Putinovi. Ruský prezident sa hrýzol do pier a prevracal očami”

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *