Pozrite, čo dokážeme vyrobiť na Slovensku! Tejto zbrani nevadí ani -50 stupňov!

Neuveriteľné, čo dokážeme na Slovensku vyrobiť! Majiteľ zbrojárskej firmy Jaroslav Kurcacina Grand Power, ktorá sídli v Slovenskej Lupči (pri Banskej Bystrici) uverejnil na sociálnej sieti video, ktoré ohúrilo nie len milovníkov zbraní.

Na videu môžeme vidieť pištoľ typu Grand Power P1, ktorú nechali pracovníci fabriky vychladiť na -50 stupňov celzia.

Neskôr pištoľ vyberú z chladivej nádoby a strieľajú s ňou, ako by sa nič nedialo! Áno. Aj takúto kvalitu dokážeme na Slovensku vyrobiť.

Kuracina svoju výrobňu neustále inovuje a tak môžeme byť na Slovensku hrdí na to, že tu máme takto šikovných ľudí.

Jeho zbrane dokonca predáva do Spojených štátov amerických a to je už čo povedať. Grand Power tento rok oslavovala 20 rokov fungovania.

Aktuálne je produkcia spoločnosti na úrovni tisícok zbraní mesačne, pričom takmer 90 % je určených pre trh v USA.“ povedal majiteľ firmy Kuracina pre webnoviny.sk

Kuracina si vo voľnom čase kreslil náčrty pištolí a kým ešte ako mladý pracoval v Ozbrojených silách, jeho „obrázkom“ sa smiali jeho kolegovia a neveril mu ani jeho veliteľ útvaru. Kuracina mu povedal, že raz bude z tej pištoli strieľať na ostrých streľbách.

Vo voľnom čase som skicoval pištoľ, ktorá stvárňovala predstavu o tom, ako by mala vyzerať ideálna služobná zbraň, keďže v tom čase boli v OS zavedené pištole vz. 52 a vz. 82“ uviedol majiteľ Grand Power pre webnoviny.sk

Kuracina predával zbrane aj do Ruska, USA či iných krajín. Na svojom profile na sociálnej sieti sa chváli novými strojmi na výrobu zbraní.

Tu si môžete pozrieť samotného majiteľa firmy pri akcii. Streľba zo zbrane Grand Power M4, ktorej začali výrobu v roku 2021

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *