Polícia zasiahne proti hliadkam Slovákov, ktorí obmedzia nelegálnych migrantov, vyhlásil Mikulec

Šéf ĽSNS Marian Kotleba založil pred pár dňami občiansku domobranu „Ľudová stráž hraníc“, ktorá vznikla z dôvodu veľkého počtu nelegálnych migrantov na našom území. Takéto hliadky kritizuje minister vnútra Roman Mikulec.

„Ľudová stráž hraníc vo svojich radoch privíta všetkých občanov Slovenskej republiky, ktorí na báze dobrovoľnosti a vlastenectva chcú svojím osobným nasadením pomôcť pri ochrane Slovenska pred nelegálnou migráciou,“ ohlásil ĽSH Marian Kotleba.

Mikulec je však proti a polícia v prípade, že by takéto hliadky obmedzili práva migrantov, proti ním zasiahne

„Toto je neprijateľné. Nemáme záujem o takého hliadky a ani s nimi nebudeme v žiadnom prípade spolupracovať,“ vyhlásil Mikulec a dodal, že skupinu okolo Mariana Kotlebu už polícia pozorne monitoruje.

Polícia bude podľa ministra vnútra zasahovať proti podobným hliadkam už v prípade, že budú obmedzovať práva migrantov.

„Zatiaľ nemám informácie, že by k niečomu takému dochádzalo, ale polícia to veľmi detailne monitoruje,“ povedal Mikulec.

Minister dodal aj to, že v súvislosti s migráciou ešte nezaznamenali  „ani jeden jediný bezpečnostný incident“ alebo „pokus o nejaké protispoločenské konanie“. Televízia RTVS však pred mesiacom odvysielala reportáž z čerpacej stanici, kde migranti kradli tovar a zamestnankyne sa museli zamknúť.

Kotlebovci teraz robia nábor do týchto hliadok a budú v rámci zákona monitorovať hranice. Zima býva pri nelegálnej migrácii kľudnejšia no na jar môžeme očakávať obrovský nával.

„Ľudová stráž hraníc je apolitická občianska organizácia, ktorej cieľom je donútiť políciu a zodpovedných predstaviteľov ministerstva vnútra a vlády, aby začali vykonávať účinnú ochranu pred nelegálnou migráciou,“ vysvetlil Marian Kotleba.

„Mozem sa informovat pana ministra,ci vobec maju nejaku evidenciu o migrantoch,ktory tu “zostavaju”?A ci maju istotu,ze za nimi za mesiac nepride cela 20 člennaa rodina?A co bude dalej s nimi?Lebo nechce sa mi verit,ze vsetci len “prechádzajú”“ pýta sa Ingrid v diskusii.

„Akoze nemate sily a prostriedky? Kontrolovat cez kovid ste mali? Tak ich prijmite naspat, koho ste prepustili!!! Vy nemate co hladat na poste ministra!!!vy nechranite slovakov!!!! Mozete sa hanbit a dufam, ze vas tentokrat odvolaju!!!!“ píše Monika.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *