Polícia vyzýva Slovákov: Zajtra si neberte na protesty zbrane!

Zajtra sa v Bratislave koná protestné zhromaždenie proti vláde a nelegálnej migrácii, na ktoré pozýva napríklad strana ĽSNS, Život či Národná koalícia.

Stretnutie sa koná od 15:00 na Šafárikovom námestí v Bratislave. Polícia upozorňuje, že pripravuje viaceré bezpečnostné opatrenia.

Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Bratislave v súvislosti s viacerými verejnými zhromaždeniami, ktoré sa na území hlavného mesta Slovenskej republiky uskutočnia vo štvrtok (17.11.2022), pripravuje bezpečnostné opatrenie. To bude zamerané na ochranu života, zdravia, majetku občanov ako aj na ochranu verejného poriadku.

➡️Policajti dopravnej polície budú dopravno-bezpečnostnú situáciu na území Bratislavy priebežne monitorovať a v prípade vzniku možných komplikácii ju budú usmerňovať. Vodičov touto cestou vyzývame, aby:

⚠️ počítali s možnými významnými obmedzeniami v cestnej premávke v širšom centre Bratislavy a pokiaľ je to možné vyhli sa najmä Hodžovmu nám., Kamennému nám., Špitálskej ul. Štúrovej ul. a Šafárikovmu nám.

⚠️ rešpektovali pokyny polície, o prípadných aktuálnych zmenách v doprave budeme verejnosť priebežne informovať.

⚠️ zvážili presun motorovými vozidlami počas doby trvania týchto zhromaždení, resp. pokiaľ je to možné aby sa centru Bratislavy vyhli a zvolili alternatívnu trasu.

➡️Bratislavská polícia vyzýva osoby, ktoré sa týchto zhromaždení plánujú zúčastniť, aby so sebou nebrali pyrotechnické výrobky, chladné alebo strelné zbrane, prípadne iné predmety ktoré by bolo možné využiť na útok voči telu dôraznejším.

➡️Policajti spolu s príslušníkmi Mestská polícia Bratislava budú situáciu operatívne monitorovať, priebežne vyhodnocovať a postupovať v zmysle zákona o PZ. V prípade ak by zo strany účastníkov týchto zhromaždení došlo k narúšaniu verejného poriadku, prípadne páchania protiprávnej činnosti, policajti využijú oprávnenia dané zákonom za účelom obnovenia verejného poriadku.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *