Policajti napadnutým gejom: „Toto je Bratislava, nemali by ste sa tu ukazovať!“ Už to rieši policajný prezident

Pár dní po tragickej vražde dvoch LGBTI osôb v Bratislave sa udiala ďalšia rana pre túto komunitu. Prezident polície Štefam Hamran dal prešetriť túto udalosť a problémom môže byť aj postup policajnej hliadky, ktorá prišla poškodených homosexuálov riešiť.

Ide o prípad v jednej z bratislavských reštaurácii, kde sedeli dvaja gejovia, ktorí si dali pusu. Po tejto puse ich mal začať napádať jeden z hostí a došlo to až k privolanej policajnej hliadky a fyzickému kontaktu.

„Policajný zbor na základe monitoringu sociálnych sietí zachytil krátko po jeho zverejnení verejne zdieľaný status dotknutej osoby, v ktorej opisovala incident z reštaurácie v Bratislave.

O prípade bol obratom informovaný prezident Policajného zboru Štefan Hamran, ktorý vydal pokyn osobu proaktívne kontaktovať s cieľom získania ďalších informácií a podkladov.

Prezident PZ vo vzťahu ku Krajskému riaditeľstvu Policajného zboru v Bratislave vykonal také kroky, aby došlo k náležitému objasneniu postupu hliadky, ktorá bola privolaná na miesto incidentu.“ uvádza polícia.

Incident sa stal v reštaurácii Kolkovňa v bratislavskom Riverparku. „Dali sme si takú tú polsekundovú pusu, ktorú zvyčajne pri partnerovi neregistrujete,“ opisuje incident jeden z aktérov. Muž o pár stolov ďalej mal po dvojici začať hádzať podpivníky. Následne mal tento muž začať napádať dvojicu aj slovne, pričom povedal „že terorista na Zámockej urobil dobre a je škoda, že sme tam neboli vtedy aj my,“ opisuje incident jeden z dvojice napadnutých mužov, informuje zo statusu portál pravda.sk

„Potetovaný chlapík, ktorý sedel o tri stoly ďalej musel mať veľmi pozorné oko, lebo si tento náš „obrovský prečin voči spoločnosti“ všimol. Našťastie mal vtedy pri sebe iba podpivníky, ktoré sa rozhodol po nás hádzať. A musím uznať, že daná reštika má bohatú zásobu podpivníkov a chlapík blbú trefu. Keď sme nereagovali, lebo však vieme v akej krajine sa nachádzame, začal sa pýtať, čo si to dovoľujeme.“ opisuje situáciu zúčastnený.

„Keď došlo k rozlievaniu pohárov na ich stole, konečne to začalo byť zaujímavé aj pre manažéra prevádzky a pristavil sa. So zaujímavou otázkou, aj napriek tomu, že celá reštika mala riadnu šou sa ho spýtal, čo sa deje. „Buzeranti sa tu bozkávali,“ bola jeho odpoveď. Na to sa na nás manažér obrátil a spýtal sa, či je to pravda. Povedal som, že sme si dali pusu. Na to nás manažér požiadal aby sme zaplatili a odišli. Ten mix emócii, ktorý vtedy vo mne vládol ani neviem opísať. Pre istotu som sa ho ešte niekoľkokrát spýtal, či to myslí vážne, lebo my sme nič protizákonné ani zlé neurobili. Trval na tom, že máme odísť, ale už použil slovko vypadnúť.“ opisuje ďalej.

„Polícia prišla po pár minútach od druhého pokusu o zavolanie. Keď chapci došli, vinník bol jasný – boli sme to my. Už ich spätne niekto kontaktoval s tým, že odmietame zaplatiť (už to bolo zaplatené.) Nasledoval výsluch. My sme vypovedali vonku a ten kto nás napadol v pohodlí reštiky pri pivku. Bohužiaľ, nepočuli sme, čo sa dialo, no z usmievavých výrazov a smiechu policajtov a agresora vo vnútri, sme mali veľmi zmiešané pocity. Nuž verdikt bol jasný… My nemáme s takými ako ste vy problém, ALE niektorí majú, toto je Bratislava, nemali by ste sa ukazovať. Po asi polhodine ďalšieho vypočúvania sme sa dozvedeli, že to, čo hovoríme my, sa vôbec nezhoduje s tým čo hovorí útočník, barman a manažér. Tak sme naliehali, nech vypočujú aj ďalších ľudí z reštiky (ktorí hrali mŕtveho chrobáka). Policajti sa teda nakoniec na naliehanie (až keď sme zapli kameru na telefóne) rozhodli vypočuť čašníčku, ktorá sa nám ako jediná už pri našom odchode ospravedlnila. A zrazu bola verzia úplne iná a zhodou okolností veľmi podobná tej našej. Keď sme naliehali na to, aby si pozreli aj kamerový záznam, tak povedali, že ho manažér reštiky odmietol poskytnúť a policajti s tým bohužiaľ nemôžu nič robiť.“ sťažuje sa na políciu muž.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *