Padne vláda?! Totálna hádka medzi Matovičom a Cigánikovou v priamom prenose! Sulík si vraj chystá odchod!

Vláde dnes chýbali dvaja poslanci, aby parlament poslal Roberta Fica do väzby. Nehlasovali práve poslankyne OĽANO Romana Tabak a Katarína Hatráková. Klub OĽANO ich dnes večer vyhodil z klubu.

Pre Igora Matoviča je to obrovská prehra, pretože práve na Robertovi Ficovi vyhral voľby. Označoval ho za mafiána a zlodeja. Fico je obvinený zo zločinu založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny, prečinu zneužívania právomoci verejného činiteľa, ako aj z opakovaného zločinu ohrozenia obchodného, bankového, poštového, telekomunikačného a daňového tajomstva.

Aj na tlačovej konferencii Igora Matoviča to poriadne vrelo a šéfa OĽANA sa dokonca pustil aj do strany Richarda Sulíka.

Sulíkovci podľa neho chcú odísť z koalície a Matoviča sa počas tlačovky pohádal v priamom prenose aj s poslankyňou Janou Cigánikovou.

„Toto je najväčšia prehra politickej kariéry lídra OĽANO. A porazil ho nielen jeho obľúbený koaličný partner, ale aj vlastné poslankyne. Už nikdy nebudú môcť hovoriť o boji proti korupcii,“ skonštatoval Sulík.

Podľa Matoviča si dokonca niektorých poslancov mali kúpiť „Účasť 150 poslancov. To skorumpovaného zločinca stálo veľmi veľa. Niekto to urobil z naivity, niekto z hlúposti, niekto za prachy a niekto si chcel len kúpiť poistku, aby raz nevydali spravodlivosti jeho,“ skonštatoval Matovič. Ostatným 48 poslancom hnutia OĽaNO sa poďakoval za to, že zostali verní hodnotám hnutia a nepodľahli tlaku. „Áno, ak sa raz mafia vráti k moci, bude sa chcieť pomstiť, ale strach v takýchto chvíľach nemôže byť našim radcom,“ napísal Igor Matovič.