Otrasné slová z Ruska: Ukrajina je parazit, ktorý vysáva krv z hrdla skrachovanej EÚ, píše Medvedev

Ukrajina zanikne, pretože ju nikto na svete nepotrebuje, tvrdí Dmitrij Medvedev, podpredseda ruskej Bezpečnostnej rady, v príspevku na sociálnej sieti VKontakte. V texte píše napríklad o „mladých ukrajinských parazitoch, ktorí vysávajú krv z krku chátrajúcej Európskej únie“ alebo o „podpore nacistického režimu na príkaz amerického mentora, ktorý pripravil Európanom finančné a politické peklo“.

Pod titulkom Prečo Ukrajina zanikne? Pretože ju nikto nepotrebuje, je text rozdelený do šiestich bodov, v ktorých Medvedev argumentuje, prečo svet ani samotní Ukrajinci Ukrajinu nepotrebujú.

V bode, v ktorom rozoberá vzťah medzi Európou a Ukrajinou, píše, že perspektíva ubytovania „mladých ukrajinských parazitov, ktorí sajú krv z artritického krku skrachovanej Európskej únie“, bude definitívnym západom slnka „kedysi kráľovskej, ale teraz degeneráciou ochudobnenej Európy“. Podľa neho „podpora nacistického režimu na príkaz amerického mentora už pripravila Európanom skutočné finančné a politické peklo“ a jeho dôsledky vrátane „nevýnosných ruských sankcií“ už viedli k výbuchom nespokojnosti v západnej aj východnej Európe.

Medvedev tiež zdôrazňuje, že ani Poliaci „nevnímajú Ukrajinu ako normálnu krajinu a pravidelne otvárajú otázku anexie západných regiónov“.

Podľa Medvedeva sa Američania skôr či neskôr spýtajú svojej vlády, prečo sa angažuje v „neznámej krajine“ a nerieši vnútorné americké problémy, „a potom bude okupácia Kapitolu v januári 2021 vyzerať ako skautské hry“. „Bežní Američania ani nechápu, čo je Ukrajina a kde sa nachádza. Väčšina z nich tento štát ani neukáže na mape,“ píše Medvedev a dodáva: „Stovky miliárd, ktoré Spojené štáty vynakladajú na nezmyselné boje kdesi na Ukrajine, by stačili na mnohé programy.“

A tiež, že „Ázia nepotrebuje Ukrajinu“. Podľa neho jej predstavitelia na ruskom príklade vidia, „aký scenár im Západ na čele s Amerikou pripraví v prípade neposlušnosti“. Navyše podľa Medvedeva majú veľké krajiny regiónu dosť problémov s ekonomickou obnovou po pandémii, preto odmietajú všemožne podporovať Ukrajinu a obmedzovať Rusko.

Medvedev tiež označil súčasný stav na Ukrajine za „nedorozumenie spôsobené rozpadom Sovietskeho zväzu“. „Žijú tu milióny našich krajanov, ktorí boli dlhé roky vystavení šikanovaniu nacistického kyjevského režimu. Práve ich chránime počas špeciálnej vojenskej operácie, ktorá nemilosrdne ničí nepriateľa,“ napísal. „A práve preto nepotrebujeme podkrajincov. Potrebujeme Veľké Rusko,“ napísal politik.

„Takú Ukrajinu nepotrebuje nikto na svete. Preto ani nebude,“ zhrnul autor.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *