Orbán šokoval prejavom: Do ôsmich rokov sa Západ rozpadne!

Opozičné strany v Maďarsku kritizovali prejav Viktora Orbána, ktorý predniesol na 31. letnej univerzite Maďarov v rumunskom meste Baile Tušnad

Opozičná strana Demokratická strana (DK) reagovala na Orbánov prejav: „Chorému človeku treba podať liek a nie radu“.

„Očakávame rok 2030. Nie preto, že by Maďarsko dovtedy dobehlo Západ, ale naopak, do ôsmich rokov sa Západ rozpadne,“ povedal Orbán.

Viktor Orbán včera vyhlásil v Rumunsku, že dodávanie zbraní Ukrajine iba predlžuje vojnu, pretože Ukrajina dostáva západné zbrane, ktoré potom získavajú Rusi.

Podľa Orbána môže vojna skončiť iba rusko-americkými rokovaniami.

Európa podľa jeho slov stráca určujúce pozície vo svetovej politike preto, lebo nedokáže udržať poriadok vo vlastných radoch. 

„Poliaci sa cítia byť súčasťou rusko-ukrajinskej vojny, do ktorej sa však Maďarsko nechce zapojiť, lebo to nie je naša vojna. Česi a Slováci mali výmenu vlád, ktoré sa snažia získavať priazeň Bruselu. Je to rozhodnutie, ako keby ste chceli ustajniť kone v horiacej maštali,“ vyhlásil premiér.

Stratégia Západu na podporu Ukrajiny nefunguje, je potreba nová, povedal Orbán

Stratégia Západu na podporu Ukrajiny napadnutej Ruskom nefunguje, nový prístup by sa mal sústrediť na vyjednávanie o mieri, nie na víťazstvo vo vojne. V prejave pred maďarskou menšinou v Rumunsku to povedal maďarský premiér Viktor Orbán. Zopakoval tiež, že Budapešť nepodporí európske sankcie, ktoré by sa týkali dovozu ruského plynu, pretože nechce poškodiť ekonomiku krajiny.

3 Replies to “Orbán šokoval prejavom: Do ôsmich rokov sa Západ rozpadne!

  1. Už Lenin a ostatní komunisti tvrdili, že západ čoskoro zahynie. Azatiaľ zahynul socík a jej nasledovník Putinovo Rusko.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *