Odkaz z Ruska politikom EÚ: Bez Ruska vaša energetická bezpečnosť nie je možná. Zrušte sankcie a vyriešite to

Ruský predseda dolnej komory ruského parlamentu Vjačeslav Volodin vyzýva európske štáty, aby zrušili sankcie a spustili plynovod Nord Stream 2.

Podľa neho tak vyriešia energetickú krízu, ktorú teraz EÚ zažíva.

Spojenec prezidenta Vladimira Putina, predseda ruskej dumy Vjačeslav Volodin, povedal, že energetická bezpečnosť Európy nie je možná bez Ruska.

„Pre európskych lídrov nastal moment pravdy. Majú dve možnosti, ako sa dostať zo situácie, ktorú si sami vytvorili,“ napísal na Telegrame.

„Prvá z nich. Zrušiť nezákonné sankcie voči našej krajine a spustiť Nord Stream 2. Druhá. Nechať všetko tak, ako je, čo povedie k problémom v ekonomike a ešte viac sťaží život občanom.“

Ukrajinci a Rusi sa vzájomne obviňujú z ohrozovania jadrovej bezpečnosti

Ruský minister obrany Sergej Šojgu tvrdí, že Rusi nemajú v areáli Záporožskej jadrovej elektrárne žiadne ťažké zbrane. Informuje o tom americká televízna stanica CNN. Rusi Ukrajincov obviňujú z ostreľovania elektrárne, to isté, ale naopak, uvádza druhá strana.

Záporožskú jadrovú elektráreň aktuálne navštívila inšpekcia z Medzinárodnej agentúry pre atómovú energiu (MAAE). Tá sa rozhodla, že v areáli trvalo umiestnia dvoch svojich pracovníkov, ktorí majú denne dohliadať na miestnu situáciu.

Lukašenko: Medzi Zelenským a ukrajinskou armádou je konflikt, chystá sa puč

Bieloruský prezident Alexander Lukašenko prišiel s tvrdením, že medzi ukrajinskou hlavou štátu Volodymyrom Zelenským a jeho armádou to veľmi škrípe. Vraj až do takej miery, že vojenskí činovníci údajne chystajú puč. Ukrajinská armáda podľa Lukašenka „už nechce tolerovať radikalizmus prezidenta Zelenského“. S informáciou prišiel ruskojazyčný denník Vedomosti.

Podľa ukrajinského denníka Ukrajinska pravda sa týmito slovami Lukašenko snažil presvedčiť malých bieloruských žiakov základnej školy na to, aby uverili, že Ukrajina je názorovo silne rozpoltená.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *