Odhalenie Twitteru: Médiá hlavného prúdu ignorujú najväčší príbeh desaťročia

Najväčším príbehom uplynulého desaťročia nie je pandémia covidu, protesty 6. januára, vojna na Ukrajine, nepokoje BLM, dokonca ani stagflačná kríza v USA.

Za týmito významnými udalosťami sa skrýva ďalší príbeh, ktorý ich všetky znepokojujúcim spôsobom spája. Ešte dôležitejší ako dôsledky geopolitického a hospodárskeho chaosu je vplyv masovej cenzúry; bez slobodnej výmeny informácií a diskusie zostáva verejnosť neinformovaná. A ak verejnosť zostane nevedomá, krízové udalosti majú stále väčší potenciál explodovať.

Vnímanie vnútroštátnych a medzinárodných záležitostí verejnosťou je kľúčovým faktorom, ktorý určuje výsledok katastrof a konfliktov. Preto sa vlády a elitári na celom svete často snažia manipulovať so spôsobmi, akými ľudia spracovávajú informácie. Myšlienka je celkom jednoduchá – veria, že „my ľudia“ nedokážeme dospieť k vlastným záverom. Myslia si, že nám nemožno veriť, že si vytvoríme „správny“ názor, a že nie sme dosť inteligentní na to, aby sme pochopili dôsledky vládnych rozhodnutí.

Inými slovami, veria presnému opaku toho, čo je uvedené v Ústave USA. Establišment bude uvádzať množstvo dôvodov, prečo potrebuje cenzurovať, potláčať, prekrúcať a skresľovať fakty o danej situácii, ale skutočným dôvodom je nakoniec to, že má víziu spoločnosti, ktorá je v rozpore s našimi základmi. Sami sa určili za arbitrov reality, aby zabezpečili naplnenie tejto vízie. Ako raz povedal Edward Bernays, „otec verejných vzťahov“, vo svojej knihe Propaganda:

„Vedomá a inteligentná manipulácia s organizovanými zvyklosťami a názormi más je dôležitým prvkom demokratickej spoločnosti. Tí, ktorí manipulujú s týmto neviditeľným mechanizmom spoločnosti, tvoria neviditeľnú vládu, ktorá je skutočnou vládnucou mocou v našej krajine. … Ovládajú nás, formujú našu myseľ, náš vkus a naše predstavy, väčšinou od ľudí, o ktorých sme nikdy nepočuli. Je to logický dôsledok usporiadania našej demokratickej spoločnosti. Ak má obrovské množstvo ľudských bytostí žiť spolu ako hladko fungujúca spoločnosť, musia takto spolupracovať. …Takmer v každom akte nášho každodenného života, či už v politike alebo obchode, v spoločenskom správaní alebo etickom myslení, nás ovláda relatívne malý počet osôb… ktoré rozumejú mentálnym procesom a sociálnym vzorcom más. To oni ťahajú za drôty, ktoré ovládajú verejnú mienku.“

Ide o číre autoritárstvo. Je to vec nočných môr a revolúcií. Veľká časť sveta však dlhé roky popierala, že takáto dynamika existuje. Tvrdiť, že malý počet elít tajne spolupracuje na ovládaní verejnej mienky a riadení našej spoločnosti z tieňa, je „konšpiračná teória“ a „klobúk z alobalu“. Veď kde je dôkaz?

Takýto spôsob uvažovania je samozrejme mechanizmom vyrovnávania sa s duševnou nedostatočnosťou. Dôkazy o takomto spolčení a kontrole sú dnes všade, ale niektorí ľudia ich radšej zámerne popierajú. Vezmite si napríklad prebiehajúce úniky informácií, ktoré sa teraz nazývajú „súbory Twitteru“.

Médiá hlavného prúdu takmer nereagujú na zverejnenie informácií, ktoré inicioval Elon Musk. Zdá sa, že ich oveľa viac zaujímajú daňové záznamy Donalda Trumpa. Keď sú nútení uznať príbeh, správajú sa nepriateľsky a označujú informácie za „nudné“ alebo nevýrazné. Je to klasická psychologická taktika typických narcistov a zločincov – keď sú prichytení, správajú sa ľahostajne, akoby na dôkazoch alebo ich zločinoch nezáležalo. Ak im nezáleží na tom, aby ich chytili, potom ich zločiny asi nie sú také zlé, nie?

Obsah týchto súborov je ohromujúci, ale zároveň závery nie sú prekvapujúce.

Tieto texty jednoducho potvrdzujú takmer všetko, čo konzervatívni a libertariánski komentátori hovoria už roky; všetky tie „konšpiračné teórie“ o tom, že veľké technologické spoločnosti cenzurujú konzervatívcov, sa ukázali ako pravdivé. Pravdivá bola nielen teória, že vládne agentúry a predstavitelia DNC spolupracovali s Big Tech na umlčaní a oslabení svojich politických oponentov.

Twitter dlho popieral, že „tieňovo zakázal“ používateľov, ale bola to lož. Údaje ukazujú, že malé skupiny v rámci Twitteru nazývané „strategické reakčné tímy“ potlačili až 200 účtov denne. Zvyčajne išlo o účty väčších a vplyvnejších konzervatívnych politikov a celebrít. Tieto tímy pracovali v koordinácii s demokratickými úradníkmi a agentúrami, ako je FBI. V niektorých prípadoch bolo cieľom umlčať konkrétnu osobu. V iných prípadoch bolo cieľom ovládnuť celoštátne voľby.

Interná komunikácia na Twitteri ukazuje, že skupiny SRT trávili väčšinu času vymýšľaním dôvodov, prečo určité informácie podliehajú TOS. Inými slovami, ak sa pravidlá Twitteru neporušovali, vymýšľali sa nové pravidlá.

Odhalenia na Twitteri sú najväčším príbehom desaťročia, pretože poskytujú dôkazy o skrytom sprisahaní. Odhaľuje škaredé mechanizmy v zákulisí a odhaľuje sieť elít a ich poslíčkov, ktorí boli zapojení do priamych operácií s cieľom zničiť prvý dodatok v záujme ideologickej nadvlády.

Je to klasická definícia fašizmu, ktorú zopakoval Benito Mussolini, keď tvrdil: „Fašizmus by sa mal skôr nazývať korporativizmom, pretože je to spojenie štátnej a korporatívnej moci.“

A ak sa tento fašizmus odohrával na chodbách Twitteru, niet pochýb, že sa odohráva aj v spoločnostiach ako Google/YouTube, Apple, Facebook atď. Predtým sme mali dôkazy, teraz máme potvrdenie.

Korporátne médiá namiesto morálky argumentujú relevantnosťou, pretože profitujú z cenzúry. Je dôležité poznamenať, že jedným z prvých opatrení, ktoré veľké technologické spoločnosti použili po potlačení alternatívnych médií počas pandémie, bolo následné posilnenie korporátnych médií. Tieto spoločnosti sa potácajú s neuspokojivou sledovanosťou a klesajúcimi ziskami. Nikto ich už nepočúva. Pokiaľ však podporujú naratív establišmentu, ich názory a dezinformácie sú preferované takmer vo všetkých vyhľadávačoch a na platformách sociálnych médií.

Samozrejme, že ich nezaujímajú kanály na Twitteri; klamárov často „nudia“ úprimné komentáre a vecné informácie. Ich ďalšia existencia závisí aj od cenzúry ich konkurentov v alternatívnych médiách.

Pointa je nasledovná: Podľa Listiny práv je nezákonné, aby zástupcovia vlády USA bránili slobode prejavu amerických občanov, ktorí dodržiavajú zákony. Nezáleží na tom, či sa táto činnosť vykonáva prostredníctvom „súkromných podnikov“ ako sprostredkovateľov. A ak sa súkromný podnik spolčí s vládou na realizáciu politickej politiky, potom už nie je súkromným podnikom. Twitter sa spolu s agentúrami, s ktorými spolupracoval, dopustil istej formy zrady. Je to obrovský príbeh, ktorý by mal viesť k potrestaniu zainteresovaných osôb.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *