Obsadí aj Slovensko! Kadyrov je pripravený rozbiť Západ na márne kúsky a obsadiť všetky krajiny NATO

Ramzan Kadyrov, že je pripravený „pokračovať“ podľa príkazu Vladimira Putina a „Sme pripravení ľahko obsadiť Kyjev a krajiny NATO.“

„Dnes na svete nie je nikto, kto by sa postavil proti pekelnej ohavnosti, ktorú šíri Západ, okrem Ruska. Som veľmi vďačný nášmu najvyššiemu veliteľovi, ktorý nám dal príležitosť zúčastniť sa na tomto svätom boji proti satanizmu.“

„Stačí jeden rozkaz nášho prezidenta a sme pripravení rozbiť na márne kúsky falošnodemokratickú, pseudoliberálnu a vojensko-barbarskú kampaň západných štátov, ktoré rozkladajú svetové spoločenstvo v snahe ovládnuť celú zemeguľu. Vojna s Ruskom nie je ako natáčanie hollywoodskeho akčného filmu. Pripravte si biele vlajky! Ešte sme ani nezačali! – varoval Kadyrov použijúc slová Putina.

Do Poľska dorazili prvé tanky Abrams, čoskoro začne výcvik poľských tankistov

Prvých 28 starších amerických tankov Abrams dorazilo do výcvikového strediska poľskej armády, kde čoskoro začne príprava poľských tankistov, oznámil v utorok poľský minister obrany Mariusz Blaszczak. Poľská armáda podľa neho ešte tento rok očakáva aj americký protiraketový systém Patriot a turecké bojové drony Bayraktar, ktoré sa osvedčili v bojoch na Ukrajine proti ruskej invázii. Poľsko sa obáva, aby sa po Ukrajine nestalo budúcim terčom ruskej agresie. „Poľsko bude disponovať modernou, mocnou silou, aby odstrašilo agresora,“ napísal na Twitteri Blaszczak.

Mier na Ukrajine bude len za našich podmienok, hrieme Medvedev

„Rusko dosiahne svoje ciele. A bude panovať mier. Za našich podmienok. A rozhodne nie za takých, o ktorých blbtajú politickí impotenti v Európe a zámorí,“ vyhlásil bývalý ruský prezident a expremiér Dmitrij Medvedev prostredníctvom sociálnej siete Telegram. Podľa neho tým, že Američania a európske štáty zásobujú Ukrajincov zbraňami, západné mocnosti iba vyzbrojujú „teroristov a radikálov“.

Reuters: Plyn Nord Streamom 1 pôjde, len menej

Zdroje agentúry Reuters uvádzajú, že by sa tok ruského plynu prostredníctvom plynovodu Nord Stream 1 po plánovanej údržbe vo štvrtok mohol obnoviť. Nebude ale pritekať na maxime jeho dennej kapacity, teda zhruba 160 miliónov kubických metrov denne.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *