Najslávnejší rumunský futbalový klub zakazuje očkovaným hrať. Vraj hráči strácajú silu, tvrdí ich šialený majiteľ

Najslávnejší rumunský futbalový tím Steaua Bukurešť vyhlasuje zákaz očkovania hráčov, pretože ich majiteľ tvrdí, že športovci „strácajú silu“ – a tvrdia, že tí, ktorí sú očkovaní, umierajú v nemocniciach. Odborníci však takéto informácie o vakcínach nikdy neuvádzali a tvrdia, že to nie je pravda.

Pán Gigi Becali – rumunský podnikateľ a politik – uviedol, že očkovaným hráčom už nedovolí hrať, pretože sú „bezmocní“, informuje Daily Mail.

Becali ďalej tvrdil, že ľudia, ktorí sú proti vírusu očkovaní, umierajú v nemocniciach, na rozdiel od tých, ktorí očkovanie odmietli.

Tvrdil tiež, že hráči rumunských rivalov CFR Kluž a Rapidu Bukurešť majú v dôsledku očkovania problémy, pričom vyzdvihol 36-ročného krídelníka Cipriana Deaca.

‚Budete sa smiať, ale možno mám pravdu. Očkovaní strácajú silu. To je niečo vedecké,“ povedal podľa rumunského novinára Emanuela Rosu.

‚Vari ste to nevideli v CFR? Pri Rapide sa zdalo, že hráči omdlievajú. Spali na zemi. Všetci očkovaní ľudia strácajú silu!

‚Ja tiež vidím svojich, tých očkovaných. Na niektorých to nemá vplyv, ale na tých starších áno. Vari ste nevideli [Cipriana] Deaca? Tam už nie je žiadna búrka.

Rovnaký novinár tiež povedal, že Becali naznačuje, že nechal hrať iba hráčov, ktorí očkovanie predstierali, hoci táto informácia zostáva nepotvrdená.

Becali tiež nedávno uviedol, že útočník Steauy Bukurešť Claudiu Keseru – ktorý sa do klubu vrátil v auguste po šiestich rokoch strávených v bulharskom Ludogorci – už nemôže hrať na vysokej úrovni, pretože bol očkovaný.

‚Dal som mu peniaze, mal som s ním zmluvu, bol to futbalista, ja som bol majiteľ,“ povedal Becali prostredníctvom portálu sport.ro o Keserovom návrate.

‚Povedal som mu: ‚Na takú úroveň už nemôžeš ísť. Môžeš hrať v Rumunsku, ale nie v FCSB (Steaua Bukurešť) a CFR!“.

‚Povedal, že mi to ukáže, ale nemá mi čo ukázať. Už to nemôže byť na tejto úrovni. Je to možno kvôli vakcíne. Hovorím, čo si myslím. Nechcem ho uraziť“.

Jeho posledné vyhlásenie však vyvolalo zúrivú reakciu vlády krajiny.

RO Vaccinare, oficiálna facebooková stránka vládnej národnej informačnej platformy o očkovaní, vo svojom vyhlásení uviedla: „Očkovaní futbalisti po očkovaní proti COVID-19 NESTRÁCAJÚ silu!“

Ani žiadne štúdie či odborníci nepriniesli dôkazy o tom, že by očkovaní športovci strácali silu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *