„Takto si predstavujem inteligentného politika“ Beluský šokoval v priamom prenose: Sankcie proti Rusku nakoniec ublížia nám

„Jeden z najinteligentnejších poslancov v parlamente“, „rozumný“, „kľudný a vecný“ takto v poslednom čase označujú poslanca Kotlebovej ĽSNS Martina Beluského, ktorý bol celé roky v úzadí, no teraz ako podpredseda strany dostáva priestor.

A priestor dostal aj v televízii, kde Kotlebovci skoro vôbec nie sú vidieť. Tam Martin Beluský okamžite šokoval, kedy tvrdil, že sankcie proti Rusku a embargo na ruskú ropu nakoniec ublížia obyvateľom Európy a aj Slovákom.

Podľa Beluského sme mali využiť právo veta a zablokovať embargo na ruskú ropu „…on má síce zacieliť, to že má ublížiť Ruskej federácii, ale v konečnom dôsledku ublíži všetkým obyvateľom Európy aj Slovenskej republiky. Nehovoriac o tom, že víťazom sa stanú krajiny, ako Čína, India alebo Turecko, ktoré vďaka tomu budú lacnejšiu ropu, pretože Rusko bude ten odbyt, ktorý predtým dovážal do Európy, hľadať teda iné trhy, kde bude musieť ropu a ropné produkty dovážať“ povedal Beluský z ĽSNS s tým, že nakoniec ubližujeme sami sebe.

Beluský je aj toho názoru, že Európania by nemali trpieť vysoké ceny, aby ublížili Rusku a sám sa pýta, či tieto sankcie vôbec Rusom ublížia.

Martin Beluský sa vyjadril aj k podpore protiinflačného blalíčku, ktorý podporili v parlamente a slovenské rodiny tak dostanú viac peňazí. Podľa neho mali niekoľko pripomienok, ktoré tam boli zapracované, inak by s týmto balíčkom nepočítali.

Dodal aj to, že strana Petra Pellegriniho si uvedomuje obrovskú chybu v tom, že tento zákon z dielne Matoviča na podporu rodín nepodporili a tak ho teraz kritizujú „…a teraz nevedia, ako z toho proste vycúvať, ako to ľuďom vysvetliť. Tieto útoky ja vnímam tak, že to je nejaká snaha prebrať nám voličov, ale nemyslím si, že by naši konzervatívni voliči išli do liberálnu Hlasu, ktorý podporuje LGBTI a podobné zvrátenosti…“

„Takto si predstavujem vystupovanie inteligentného politika v diskusnej relácii, slušne, pokojne, vecne používa argumenty a nie prázdne tláchanie za účelom získania percent, neskákanie do reči, fakt klobúk dole pred vami, pán Beluský, som rád, že som vám dal môj hlas vo voľbách a máte ho aj v tých nasledujúcich, pokiaľ mi Pán Boh dopraje tu ešte byť…. S úctou a rešpektom Peter… PS Ten idiot z deviantnej, zapredanejSAS sa zmohol akurát tak koktodákať o akýchsi fašistoch….“ chválili poslanca v diskusii.