Naď varuje Putina: Zasiahnite naše územie a aktivujeme článok 5! Máme špičkovú protivzdušnú obranu, ktorá zlikviduje útok

Rusi včera večer útočili len asi 60 kilometrov od našich hraníc a slovenské obranné zložky tento útok zaznamenali. K celej situácii sa vyjadril aj minister obrany Jaroslav Naď.

Minister obrany Jaroslav Naď sa vyjadril kriticky na stranu Vladimira Putina, ktorý je podľa neho zbabelý agresor

„Včerajší útok v Zakarpatskej oblasti, ktorá je niekoľko desiatok kilometrov vzdialená od našich hraníc potvrdzuje, že Putin je zbabelý agresor, ktorý ničí všetko, čo nezapadá do videnia jeho zvráteného sveta.“ píše Naď na sociálnej sieti.

Zároveň Naď varuje Rusko, že ak by ich rakety zasiahli naše územie, okamžite bude aktivovaný článok 5 Severoatlantickej zmluvy zaisťujúcej bezpečnosť všetkým členským štátom NATO.

„Upozorňujem, že ak by Rusi akýmkoľvek spôsobom zasiahli územie Slovenska, bude aktivovaný článok 5 Washingtonskej zmluvy, a to znamená, že by jeho kroky neostali bez odozvy. Tiež opakujem, že na Slovensku máme 4 špičkové systémy protivzdušnej obrany Patriot (plus ďalšie systémy OSSR), ktoré dokážu spoľahlivo identifikovať hrozbu a v prípade potreby ju zlikvidovať.“

„My urobíme všetko preto, aby sme zabezpečili bezpečnosť. Ja neodporúčam Rusku, aby ani nezvažovala útoky v blízkosti slovenských hraníc,“ povedal minister Naď.