Na ubytovni pre Ukrajincov sa objavil hákový. Celú ubytovňu potom podpálili

Nemecká polícia vyšetruje podpaľačský útok v Meklenbursko-Prednom Pomoransku. Domnelí podpaľači zapálili ubytovanie pre ukrajinských utečencov iba deň potom, čo tam policajti zasahovali proti vandalskému graffitu s hákovým krížom.

Požiar vypukol v stredu večer a zničil takmer celú budovu a úrady začali „predbežné vyšetrovanie“ pre podozrenie z podpaľačstva, píše bulvárny denník Bild. Všetkých 14 ubytovaných Ukrajincov sa podarilo zachrániť bez zranení.

Od začiatku vojny na Ukrajine bolo v pomoranskom hotelovom komplexe Schäfereck ubytovaných 14 utečencov z Ukrajiny a v deň požiaru boli na mieste aj traja pracovníci Červeného kríža. Požiar mal byť založený pri vonkajšej stene hlavnej drevenej budovy a následne sa rozšíril na strechu domu.

Nikto nebol zranený a všetkých 14 obyvateľov bolo zachránených vrátane zamestnancov, povedal správca okresu Nordwestmecklenburg Tino Schomann. „Na základe svojich dlhoročných hasičských skúseností sa domnievam, že požiar bol založený úmyselne,“ podotkol Schomann.

Tamojšia polícia sa tiež domnieva, že bol požiar spôsobený podpaľačom a vyšetruje ďalšie okolnosti vzniku.

Zatiaľ nie je presne jasné, akým spôsobom požiar vznikol. Po príchode hasičských jednotiek už zamestnanci komplexu a niektorí okoloidúci oheň hasili hasiacimi prístrojmi. „Strecha sa mi zrútila priamo pred očami.

Zostali iba vonkajšie múry a hrozilo, že požiar zasiahne aj susedné budovy,“ uviedol správca Schomann s tým, že by sa „tomu dalo zabrániť“.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *