Na Slovensku sa zatvára prevádzka za prevádzkou: Vyzerá to, že sa rútime do katastrofy. Takto Putina neporazíme

Menší slovenskí podnikatelia nezvládajú nové ceny energii, ktoré sú tak vysoké, že muselo zo dňa na deň zatvoriť. Niekto by si myslel, že to problém nie je, no v realite sú to desaťtisíce pracovných miest či priestorov, ktoré si prenajímajú a tak sa slovenská ekonomika pomaly dostáva do katastrofy.

Napríklad lahôdky vo Vrútkach museli zatvoriť zo dňa na deň. Ceny za elektrinu im mesačne vyskočili z 250 eur mesačne za elektrinu majú po novom platiť 1840eur, čo je pre nich nereálne. Navyše podnikateľovi ešte poslali nedoplatok 8-tisíc eur.

Premiér Eduard Heger tvrdí, že sa podnikatelia mali ozvať skôr, no štát sa bude snažiť niečo urobiť. Zatiaľ však nič neurobil a tak na Slovensku každý deň krachuje prevádzka za prevádzkou.

„Ľudia kedy sa zobudite a pôjdeme tieto vlastizradne hovada fašistické vyhadzat cez okná na dlažbu a pozatvarat na doživotie“ píše v diskusii Frederik.

„Ale vidite podnikatelia nič..na fb sa stažujú a prd…“ píše Ivana.

„Likvidácia Európy na pokyn USA ktorá sa dobre nabaľuje.“ myslí si Zdenka.

„Ale tých Rusov porazame, čo?“ pýta sa Andrej.

Dočasný premiér Eduard Heger bol hosťom v diskusnej relácii RTVS, kde hovoril o aktuálne témach či drahých energiách, ktoré ničia slovenské podniky a krachuje nám priemysel.

Ako Heger tvrdí, že „Investícia do Ukrajiny, ktorú dnes znášame v podobe vyšších cien energii, v podobe nejakej tej humanitárnej, finančnej pomoci a vojenskej, je investícia dlhodobá. Naša opozícia žiaľ ponúka len krátkodobú. Ale my sme tu už 30 rokov a Slovensko tu nie je na ďalšie dva tri roky. A nechce sa stať ruskou provinciou.“ povedal Heger.

Podľa Hegera tieto dlhodobé investície do Ukrajiny prinesú efekt až neskôr.

@lea_laukova_republika #hnutierepublika #REFERENDUM #referendum2023 #politics #politika #heger #vpolitike ♬ původní zvuk – Lea Laukova • Republika

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *