Na škole v Novákoch tínedžer sekol dievčaťu sekerou do čela, následne ušiel

Na strednej škole v Novákoch dnes tínedžer pobehoval so sekerou v ruke a zaútočil na niekoľkých žiakov.

Podľa doterajších informácii mal zaťať jednému dievčaťu do čela. Ďalšieho chlapca mal zraniť, informuje portál noviny.sk

Po útoku mal chlapec so sekerou utiecť zo školy. Policajti po ňom pátrali a aj za pomoci psovodov útočníka našli 500 metrov od školy v poli.

Polícia sa k útoku vyjadrila na sociálnej sieti „Dnes na strednej škole v Novákoch došlo k útoku sekerou medzu spolužiakmi. Zranenie, ktoré poškodená osoba utrpela našťastie nie je vážne.“

„Študenti sú v starostlivosti posttraumatického intervenčného tímu. V týchto chvíľach úzko spolupracujeme s vedením školy.

Môžeme ubezpečiť verejnosť a rodičov, že polícia prijala adekvátne opatrenia a nikomu nehrozí žiadne nebezpečenstvo.

Momentálne na mieste vykonávame potrebné procesné úkony úkony, bližšie informácie na teraz nie je možné poskytnúť. “ dodáva polícia.

Ešte 19.októbra polícia zadržala aj 14 ročného rómskeho chlapca z východného Slovenska, ktorý plánoval útok sekerou na spolužiakov

Alex, ktorý je žiakom ôsmeho ročníka na základnej škole, mal podľa polície plánovať útok na viacerých spolužiakov v triede, ale aj učiteľov, ktorí učia na škole.

Do školy si priniesol sekeru, ktorou mal zavraždiť žiakov a učiteľov.

Údajne mu v tom mali pomôcť dvaja spolužiaci. Tí mali zohnať kľúče od triedy. Ostatných spolužiakov chcel zamknúť v triede, kde na nich chcel zaútočiť. Žiak sa údajne k plánovaným ohavnostiam priznal.

Policajti z NAKA 14-ročného chlapca zadržali v dome kde býva.

Odvtedy jeho mama nevie nič viac a je v šoku. „Je to môj jediný syn a som slobodná matka. Alex rád spieval, natáčal videá a hrával aj futbal, bol obrancom. Do školy chodil rád, mal dobré znamky a neviem, čo to má znamenať,“ uviedla jeho mama Jana, ktorá pracuje ako operátorka výroby.

Podľa jej slov Alex vôbec nebol problémové dieťa. „Keďže ho bavilo natáčať videá a rôzne scénky, chcel byť hercom. Prečo si zobral sekeru, ktorou sa vôbec nevystatoval, to neviem, ale určite nechcel nikomu ublížiť. Ja by som skôr za tým videla nejaký skrat. V škole sa jednoducho muselo niečo stať. Neviem, čo bolo, ale čo keď bol šikanovaný? Zrejme spolužiakmi z triedy alebo z iných tried. Neviem, či sa mu nevysmievali, lebo mal zdravotné problémy. Boli psychického rázu, bral aj lieky a mal také migrénové záchvaty,“ tvrdí mama Alexa.

Matka však verí, že jej syn nič zlé nechcel urobiť „V piatok už nešiel do školy a vybavovala som psychiatrické vyšetrenie, ktoré malo byť v pondelok v Michalovciach. Vzali ho však policajti,“ dodala. 

Na sociálnej sieti sa však malo objaviť aj video ôsmaka, v ktorom sa tajuplne spomína aj uštedrenie 300 rán… Vedenie školy prípad nechce komentovať.

K celému prípadu sa vyjadrila aj polícia „Príslušníci Národnej kriminálnej agentúry zadržali v piatok podozrivú osobu a súbežne vykonávali aj ďalšie procesné úkony potrebné na zdokumentovanie prípadu. Vyšetrovateľ Národnej kriminálnej agentúry následne vzniesol obvinenie mladistvej osobe z obce Mníšek nad Hnilcom pre prípravu obzvlášť závažného zločinu úkladnej vraždy. Podľa zistení polície mal jeho útok smerovať proti viacerým osobám spolužiakov a pedagógov základnej školy, ktorú navštevuje. Vyšetrovateľ spracoval návrh na väzobné stíhanie obvineného. V prípade preukázania viny mu hrozí trest odňatia slobody na 25 rokov až doživotie,““

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *