Možné len na Slovensku? Ožratý vodič sanitky viezol pacienta. Ledva sa udržal na ceste!

Policajti v Rožňave zastavili vodiča sanitky, ktorý viedol vozidlo zo strany na stranu a bezdôvodne menil rýchlosť. Polícia prijala na tiesňovej linke 158 oznámenie a rozhodla sa situáciu riešiť.

Po zastavení vozidla policajti vodiča podrobili dychovej skúške, ktorá potvrdila prítomnosť alkoholu v jeho dychu v množstve 0,98 mg/l alkoholu v dychu, čo je v prepočte 2,04 promile. Ďalšie vykonané úkony ukázali, že vodič bol profesionálnym vodičom sanitky, ktorý prevážal záchranára a jedného pacienta do jednej z košických nemocníc.

S ohľadom na skutočnosť, že vodič bol pod vplyvom alkoholu pri výkone svojho povolania a mohol tak ohroziť život alebo zdravie ľudí, prípadne spôsobiť značnú škodu na majetku, bol 47-ročný muž obvinený z trestného činu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky.

Je potrebné zdôrazniť, že jazda pod vplyvom alkoholu je nebezpečná a môže mať vážne následky. Týmto činom vodič ohrozil nielen seba, ale aj ostatných účastníkov cestnej premávky. Polícia vyzýva vodičov, aby dodržiavali zákony a nepodceňovali dôsledky alkoholového nápoja na ich schopnosti viesť vozidlo.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *