Možná budúca premiérka Británie bez emócii: Vypustím jadrové zbrane. Som pripravená, to urobiť

Favoritka na post premiérky Veľkej Británie Liz Trussová vyhlásila, že by bola ochotná rozpútať jadrovú vojnu, ak by sa stala premiérkou.

Ministerka zahraničia, ktorá sa zdá byť čoraz pravdepodobnejšou nástupkyňou Borisa Johnsona v najvyššej funkcii, dnes večer vyhlásila, že je „pripravená“ stlačiť jadrové tlačidlo, pokiaľ to bude potrebné – aj keď by to znamenalo „globálne zničenie“.

Túto poznámku predniesla na predvolebnej akcii v Birminghame, keď sa jej moderátor John Pienaar pýtal na to, akému náročnému rozhodnutiu by mohla čeliť.

Moderátor Pienaar vyhlásil, že sa mu z tejto vyhliadky urobilo „fyzicky zle“, ale pani Trussová vyzerala bez emócií, keď hovorila, že by nariadila odpálenie jadrových zbraní.

V prejave na predvolebnej akcii zloženej z verných straníkov strany v NEC v Birminghame pani Trussová uviedla, že zlovestná voľba je „dôležitou povinnosťou premiérky“.

Moderátor Pienaar jej povedal: „Jedna z prvých vecí, ktorá sa stane, až a ak sa stanete premiérkou, budete uvedená do miestnosti, veľmi súkromnej miestnosti na čísle 10, a tam pred vami budú položené takzvané listy poslednej inštancie.“

„Vaše príkazy kapitánovi našej lode Trident, či vy, premiérka Liz Trussová, vydávate rozkaz na vypustenie jadrových zbraní.“

„Znamenalo by to globálne vyhladenie. Nebudem sa vás pýtať, či by ste stlačili tlačidlo, poviete áno, ale tvárou v tvár tejto úlohy by sa mi urobilo fyzicky zle.“

Potom sa moderátor spýtal možnej budúcej premiérky: „Ako sa pri tejto myšlienke cítite?“

Pani Trussová odpovedala: „Myslím si, že je to dôležitá povinnosť predsedu vlády, a som pripravená ju splniť.“

Potom zopakovala: „Viete, čo sa deje? „Som pripravená to urobiť.“

Ministerstvo obrany uvádza, že cieľom raketového systému Trident je „odvrátiť najextrémnejšie hrozby pre našu národnú bezpečnosť a spôsob života, čo nemožno vykonať inými prostriedkami“.

Pani Trussová už skôr naznačila svoj zámer obnoviť jadrový odstrašujúci prostriedok počas svojej kampane za vedenie krajiny.

Obyvatelia celého sveta budú dúfať, že vláda vedená pani Trussovou bude úspešná pri riešení konfliktov diplomatickou cestou.

4 Replies to “Možná budúca premiérka Británie bez emócii: Vypustím jadrové zbrane. Som pripravená, to urobiť

  1. To ako fakt? A teraz ju neberú ako šialenú babu, ktorá patrí do blázinca? To iba Kim nesmie hovoriť na hlas, že je pripravený použiť jadrové zbrane? Banda debilov by sa konečne mohla už spamätať a začať vnímať realitu, tak ako je!!!

  2. Po tomto vyjadreni by ju nemal volit nikto. Úloha polityka má byt preca za kazdych okolnosti robit vsetko preto aby obcania mohli zit v mieri. A pokial to neni mozne aspon sa snazit o zachranu planety a nie pripustat moznosti ktore by znamenali katastrofu !!!!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *