Migranti začínajú byť pekne agresívni! Francúzski policajti mali na mále! Kamene a papeky im lietali pri hlavách (Video)

Veľké skupiny migrantov sa stretli s políciou neďaleko francúzskeho mesta Dunkerque po tom, čo francúzske úrady zmarili ich pokusy poslať desiatky malých člnov do Lamanšského prielivu.

Britské a francúzske úrady sa tento víkend pripravovali čeliť očakávanému „hromadnému spusteniu malých člnov“ po tom, čo nepriaznivé počasie takmer na štrnásť dní zabránilo nelegálnym prechodom.

GB News natáčalo v okolí dediny Gravelines neďaleko Dunkerque, keď sa do oblasti schádzalo veľké množstvo francúzskych policajtov.

V piatok a v noci na sobotu bolo vidieť stovky migrantov smerujúcich k Gravelines.

Novinári GB News videli 5 až 6 tisíc ľudí v niekoľkých provizórnych táboroch v okolí Dunkerque a neďaleko Gravelines. Natáčali cez noc, ako veľké kolóny ľudí kráčali pod rúškom tmy po hlavných cestách smerom k dunám a zalesneným oblastiam blízko pláže v Gravellines.

V polovici rána francúzska polícia odrazila postupné pokusy migrantov dostať sa na pláž. Očividne frustrované veľké skupiny migrantov sa stretávali s dôstojníkmi CRS, ktorí ich zatlačili späť pomocou slzného plynu.

Na niekoľkých miestach sa polícia stala terčom papekov, ktoré migranti hádzali, vrátane kameňov a konárov stromov. Medzi migrantmi bola jedna alebo dve ženy a deti, ale prevažnú väčšinu tvorili mladí muži.

Nepriaznivé počasie v Lamanšskom prielive bránilo preplávať akýmkoľvek malým člnom od posledného víkendu v októbri, keď sa cez 33 nafukovacích člnov preplavilo viac ako 1 500 ľudí.

Jeden zdroj povedal pre GB News: „Gangy pašeráckych ľudí sa stali veľmi skúsenými v čítaní vetra a prílivu v kanáli La Manche.

„Vedia, že tieto malé člny by v posledných dňoch mali malú šancu na preplávanie. Potrebujú najmä, aby utíchol vietor.“

Povedal, že úrady v Spojenom kráľovstve a vo Francúzsku sú v posledných dňoch v úzkom spojení a „plne očakávajú masové spustenie malých lodí“, keď sa počasie zlepší.

„Tento víkend uvidíme výrazne zlepšené poveternostné podmienky, pričom vietor bude utíšiť až do pondelka.

„Ide o trojdňové počasie, ktoré pašeráci naplno využijú, keďže vhodných dní na prechod bude s prechodom do zimných mesiacov oveľa menej.

„Nedávny nárast počtu prechodov cez Lamanšský prieliv vyvolal obrovský tlak na strediská na spracovanie migrantov v Doveri a Manstone v Kente, keďže úrady sa snažili vysporiadať s prichádzajúcim počtom.

V jednom momente sa Manston skutočne stal táborom pre migrantov, v ktorom sa nachádzalo približne 4 000 ľudí v zariadení, ktoré by malo zadržiavať migrantov iba na 24 hodín.

Posilnená policajná prítomnosť pozdĺž francúzskeho pobrežia medzi Dunkerque a Calais prichádza pred blížiacim sa oznámením novej bezpečnostnej dohody medzi Parížom a Londýnom pri Lamanšskom prielivu.

Ako súčasť dohody vláda Spojeného kráľovstva súhlasila, že zaplatí Francúzom ďalších 60 miliónov libier, aby pomohla posilniť bezpečnostnú prítomnosť pozdĺž francúzskeho pobrežia.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *