Lukašenko rúbe drevo a smeje sa Európanom. Vraj nám ho pošle, aby sme nezamrzli (Video)

Bieloruský prezident Alexander Lukašenko opäť dostal potrebu svetu ukázať, v akej fyzickej kondícii sa nachádza. Na sociálne siete vypustil prapodivné video, na ktorom s kamarátom rúbe drevo. To vraj pošle do Európy, aby „bratia“ neumrzli.

„Nenecháme Európu zamrznúť. Pomôžeme našim bratom. Napríklad nám raz tiež pomôžu,“ hovorí na videu Lukašenko po boku svojho spoločníka Sergeja Teterina medzi hromadou klátov.

Ironicky poznamenáva, že Európa si nemôže vyberať, ktorým drevom bude kúriť. „Hlavne, aby bolo teplo,“ hovorí s dodatkom, že dúfa, že sa bieloruská pomoc dostane k obyčajným ľuďom, a nie k bohatým.

„Hlavne, že (poľský prezident Andrzej) Duda a (premiér Mateusz) Morawiecki nezmrznú,“ rýpe Lukašenko.

Bizarné video na Twitteri prezdieľala bieloruská novinárka Hanna Ljubaková, podľa ktorej sa Lukašenko snaží „flirtovať so Západom“.

Doplnila aj komentár: „Nenechajte sa zmiasť. Je to diktátor, ktorý zabíjal a mučil civilistov a nesie spoluvinu za vojnu.“

Ruská štátna agentúra RIA Novosti o videu tiež informovala s tým, že „Lukašenko nedovolí, aby Európa zmrzla“.

Srbský web Kurir zase ocenil, ako Lukašenko zvládol poleno rozseknúť jedným máchnutím, „čo naznačuje vynikajúcu kondíciu bieloruského vodcu, na rozdiel od jeho kamaráta, ktorý lapal po dychu a nedokázal dobre plákať sekerou“.

Úžas z videa neskrývali ani novinári z denníka Kyiv Post. „Skvelý scenár, bezchybný výkon,“ chválili ironicky Lukašenka.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *