Kuvajt má moderátora správ vytvoreného pomocou umelej inteligencie. Veď to vyzerá, ako reálne!

Kuvajtské médiá predstavili virtuálneho moderátora správ vytvoreného pomocou umelej inteligencie, ktorý bude čítať online správy.

„Fedha“ sa v sobotu objavila na twitterovom účte webovej stránky Kuwait News ako obrázok ženy s odhalenými svetlými vlasmi, ktorá má na sebe čiernu bundu a biele tričko.

„Som Fedha, prvá moderátorka v Kuvajte, ktorá pracuje s umelou inteligenciou v Kuwait News. Aký druh správ uprednostňujete? Vypočujeme si vaše názory,“ povedala klasickou arabčinou.

Stránka je spojená s denníkom Kuwait Times, ktorý bol založený v roku 1961 ako prvý denník v regióne Perzského zálivu v anglickom jazyku.

Abdullah Boftain, zástupca šéfredaktora oboch vydaní, uviedol, že tento krok je skúškou potenciálu umelej inteligencie ponúkať „nový a inovatívny obsah“.

V budúcnosti by si Fedha mohla osvojiť kuvajtský prízvuk a prezentovať spravodajské bulletiny na účte stránky na Twitteri, ktorý má 1,2 milióna sledovateľov, povedal.

„Fedha je populárne, staré kuvajtské meno, ktoré odkazuje na striebro, kov. Roboty si vždy predstavujeme strieborné a kovové, preto sme ich spojili,“ povedal Boftain.

Podľa Boftaina blond vlasy a svetlé oči moderátorky odrážajú rôznorodú populáciu Kuvajťanov a emigrantov tejto na ropu bohatej krajiny.

„Fedha predstavuje každého,“ povedal.

Jej úvodné 13-sekundové video vyvolalo na sociálnych sieťach záplavu reakcií vrátane reakcií novinárov.

Rýchly celosvetový nárast umelej inteligencie vyvolal prísľub výhod, napríklad v oblasti zdravotnej starostlivosti a eliminácie všedných úloh, ale aj obavy, napríklad z jej potenciálneho šírenia dezinformácií, ohrozenia niektorých pracovných miest a umeleckej integrity.

Kuvajt sa v indexe slobody tlače Reportérov bez hraníc (RSF) za rok 2022 umiestnil na 158. mieste zo 180 krajín a území.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *