Kotleba: Toto šialenstvo prenasledovania ľudí len za politický názor sa samé od seba nezastaví

NAKA dnes zadržala bývalého sudcu Štefana Harabina za jeho statusy na sociálnej sieti, kde sa vyjadroval o Ukrajine a schvaľoval kroky Vladimira Putina.

Harabin na začiatku ruskej invázie napísal  „Urobil by som presne to isté čo PUTIN v súvislosti s udalosťami na UKRAJINE.“ dnes je však status upravený a nič také tam nenájdete.

Harabina teraz rieši NAKA, ktorej ukázal svoj notebook.

K celej udalosti sa vyjadril aj šéf ĽSNS Marian Kotleba, ktorý pred voľbami 2020 ponúkol kandidátku Harabinovi. Ten to vtedy odmietol a jeho hlasy prepadli a do parlamentu sa nedostal. Vládnuť nám tak začal Igor Matovič.

„Podľa informácií, ktoré už dnes vychádzajú na svetlo, má obvinenie Štefana Harabina súvis s prokurátorom Tomášom Honzom z Úradu špeciálnej prokuratúry. Niet sa čo čudovať! Keď Honzovi prešla obžaloba na mňa za rozdávanie pomoci chudobným rodinám, tak to bol iba test, že čo všetko si môžu bábky súčasnej vlády proti politickým oponentom dovoliť. Ak totiž odsúdia človeka za to, že reálne pomohol iným ľuďom a spravia z toho symboliku, tak sa už dá na trestný čin otočiť čokoľvek. Dnes to na sebe pocítil aj Štefan Harabin, ktorého podľa medializovaných informácií zobrali len pre jeho názor na rusko-ukrajinský konflikt. Štefan Harabin, ako dlhoročný špičkový trestný sudca, má určite skôr vedomosť o tom, čo je alebo nie je trestný čin, alebo o tom, aké správanie je alebo nie je trestný čin. A je naivné si myslieť, že nebude mať pravdu Harabin, ale naopak, že bude mať pravdu nejaký vyšetrovateľ NAKA, ktorý môže mať vyštudovanú buď nejakú vysokú školu poľnohospodársku alebo učiteľstvo slovenčiny, či nejakú filozofiu alebo sociálnu prácu. Toto šialenstvo prenasledovania ľudí len za politický názor sa samé od seba nezastaví. My sme už pred voľbami ukázali veľké srdce, keď sme v rámci spájania národných síl mnohým ponúkli možnosť kandidovať. Žiaľ, egá prevládli. A výsledkom je rozdrobená opozícia. Rozdrobená opozícia, ktorá v tejto chvíli nemá silu zastaviť súčasnú fašistickú vládu.My v ĽS Naše Slovensko sa však nevzdávame a náš boj za obnovu slobody a demokracie na Slovensku pokračuje naďalej!“ napísal Kotleba na sociálnej sieti.