Kotleba práve vyzval Fica, aby sa dištancoval od politiky EÚ, ktorá podľa neho môže za dnešnú situáciu

Šéf ĽSNS Marian Kotleba vo svojom najnovšom vyhlásení kritizuje Európsku úniu, ktorú obviňuje z toho, že dnes máme predražené energie a očakáva aj potravinovú krízu. Proeurópski politici zase vidia vinu v ruskom prezidentovi Vladimirovi Putinovi.

Podľa Kotlebu už Európska únia ukázala, že nie je reformovateľná „..že je to jednoducho moloch, ktorý povedie svoje národné štáty k úplnej likvidácii, k úplnému zániku“ myslí si šéf ĽSNS.

Podľa šéfa ĽSNS neexistuje pre Slovensko iná cesta, len sa „oslobodiť z EÚ“.

Zároveň Marian Kotleba vo videu osobne vyzval šéfa Smeru Roberta Fica, aby sa na protivládnom proteste, ktorý bude 19.septembra 2022 „dištancoval od politiky EÚ, a od politiky zločineckej organizácie NATO.“

Kotleba dodáva, že ak to Fico neurobí, znamená to pre tých, ktorí s ním budú stáť na jednom pódiu, že súhlasia s politikov EÚ.

Fico však v jednom zo svojich vyhlásení povedal, že si nevie predstaviť po voľbách spoluprácu so stranou, ktorý chce odísť z EÚ

„Každá strana, ktorá získa viac ako 5 percent a dostane sa do parlamentu, môže byť súčasťou akýchsi rozhovorov. My máme ale tri parametre, ktoré vždy sledujeme v našej politike. Máme záujem spolupracovať len so stranami, ktoré sú protifašistické, ktoré sú proeurópske a ktoré sú silne sociálne orientované. Toto sú naše limity,“ uviedol predseda strany Smer-SD Robert Fico. Odpovedal tak na otázku redaktorky televízie TA3, ktoré politické subjekty po prípadných predčasných voľbách vylučuje zo spolupráce.

„Aby som to povedal veľmi jasne. Ak nejaká strana tvrdí, že treba vystúpiť z EÚ, tak asi ťažko by sme vedeli s nimi spolupracovať. Alebo ak niekto povie, že koncentračné tábory neexistovali, že to je celé vymyslené, tak asi ťažko by sme s takouto stranou spolupracovali,“ dodal líder Smeru.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *