Korčok: EÚ musí vysvetliť, že za vysoké ceny potravín nemôžu sankcie proti Rusku

Minister zahraničných vecí Ivan Korčok uviedol v rámci zasadnutia rady EÚ, že únia musí vyvinúť viac diplomatického úsilia, aby vysvetlila, že za zvyšujúcimi sa cenami potravín nie sú jej sankcie proti Rusku, ale ruská agresia voči Ukrajine.

Korčok tvrdí, že vo svete vzniká dojem, že hlavným vinníkom rastu cien vo svete sú sankcie EÚ voči Rusku, čo podľa neho nie je pravdou.

„My sami cítime, že musíme so zvyškom sveta hovoriť podrobnejšie, že problémom nie sú sankcie, ale problémom je ruská agresia,“

„Do tretice treba dodať, že to, ako sa Rusko hrá s cenami plynu a využíva naše závislosti, tak je vidieť, že podobne využíva aj ceny poľnohospodárskych komodít. Chcem povedať, že žiadne sankcie EÚ nie sú uvalené na poľnohospodárske plodiny a komodity, a preto to, čo Rusko robí, cielené akcie na dvíhanie cien, je snaha, aby sme sa dostali pod ešte väčší politický tlak, než pod akým sa nachádzame,“ dodal minister.

Borrell z EÚ tvrdí, že ruská blokáda ukrajinských prístavov je vojnový zločin

Podľa šéfa zahraničnej politiky EÚ Josepa Borrella je ruská blokáda vývozu miliónov ton ukrajinského obilia „vojnovým zločinom“.

„Vyzývame Rusko, aby odblokovalo [ukrajinské] prístavy… Je to nepredstaviteľné, nemožno si predstaviť, že milióny ton pšenice zostávajú na Ukrajine zablokované, zatiaľ čo vo zvyšku sveta ľudia trpia hladom,“ povedal novinárom pri príchode na zasadnutie ministrov zahraničia EÚ v Luxemburgu.

„Je to skutočný vojnový zločin, takže si neviem predstaviť, že to bude trvať ešte dlho,“ dodal Borrell.

One Reply to “Korčok: EÚ musí vysvetliť, že za vysoké ceny potravín nemôžu sankcie proti Rusku”

  1. Ten štupeľ je idiot, ha, ha, ha … Klame a tára až sa hory zelenajú. Jedna logická otázka? Prečo by Rusko malo západu vyhovieť? Začali si zo západu a to sankciami. Tak dostali rovnakú medicínu. Za všetko môže západ, lebo začal blokovať Rusko!!! Rusko sa iba bráni. A ako vidieť tak sa bráni veľmi úspešne, lebo idioti ziapu a štekajú. A ako sa zdá, tak budú štekať čím ďalej tým viac a viac. Na nič iného sa totižto ani nezmôžu!!! Rusko deklarovalo, že môžu vyviesť obylie cez Bielorusko, alebo aj z prístav v Odese, ale to by fašisti podporovaný Kyjevom najskôr museli odmínovať prístav, ktorý sami zamínovali!!! EU podporovala Fašistov v Kyjeve a to preukázateľné. Bandera bol fašistická sviňa čo jeho oddiely vraždili aj u nás na Slovensku!!! Toto je holý historický fakt!!! A Kyjev oslavuje Banderu!!! Smrť fašistickým okupantom!!! Mor ho!!! Svetu mier!!!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *