Kanada si predvolala ruského veľvyslanca, lebo napísal, že rodina je muž a žena: Toto je proti kanadským hodnotám!

Kanadská ministerka zahraničných vecí v pondelok nariadila svojim predstaviteľom, aby si predvolali ruského veľvyslanca v Ottawe Olega Stepanova kvôli sérii „nenávistných“ anti-LGBTQ tweetov vrátane jedného namiereného proti otvorene lesbickej federálnej ministerke.

Veľvyslanectvo zverejnilo správy na Twitteri v posledných dňoch po tom, čo ruskí zákonodarcovia schválili návrh zákona zakazujúceho všetky formy LGBTQ „propagandy“, o ktorej kritici hovoria, že zosilňuje zásahy proti „netradičným“ sexuálnym vzťahom, ktoré ovplyvňujú všetko od kníh a filmov až po príspevky na sociálnych sieťach. .

„Nie je prekvapením, že Rusi si opäť zvolili nenávistnú propagandu,“ uviedla vo vyhlásení zástupkyňa riaditeľa pre komunikáciu ministerky zahraničných vecí Melanie Jolyová Emily Williamsová.

„Toto je útok na kanadské hodnoty akceptácie a tolerancie. Ministerka Jolyová nariadila Kanade pre globálne záležitosti, aby si predvolala ruského veľvyslanca, aby mu to povedali,“ povedala.

Ruský tweet obsahoval fotografickú ilustráciu vlajky hrdosti prekrytú červenou čiarou v červenom kruhu, čo naznačuje, že je zakázaná, spolu s poznámkami: „Všetko je to o rodine. Rodina je muž a žena a deti.“

Veľvyslanectvo tiež zasiahlo kanadskú ministerku športu Pascale St-Onge, ktorá je otvorene lesbička, po tom, čo namietala proti „ruskej homofóbnej propagande“ a požiadala ju, aby „preskúmala a vysvetlila, ako ste sa objavili na tomto svete?“

„Absolútne nemôžeme tolerovať túto rétoriku a ešte menej následné komentáre k odpovedi ministra St-Ongea,“ povedal Williams.

V e-maile pre AFP St-Onge uviedla, že ju „hlboko urazil odkaz ruského veľvyslanca proti homosexuálom na kanadskej pôde“ a označila to za „urážku ťažko nadobudnutých práv celej komunity LGBTQ2S+“.

Napísala na ambasádu, aby povedala: „Ruská homofóbna propaganda tu nie je vítaná“ a že „zaobchádzanie s LGBTQ2+ ľuďmi v Rusku je hanbou a útokom na základné ľudské práva.“

Rusko sa snažilo prezentovať LGBTQ vzťahy ako produkt nebezpečného západného vplyvu a sprísnilo svoju rétoriku, keď Moskva presadzuje svoju vojenskú kampaň na Ukrajine.

Tweety jeho veľvyslanectva nasledovali aj po smrteľnej streľbe v LGBTQ klube v Colorade a polemike o dúhovom logu na majstrovstvách sveta v Katare, kde je homosexualita nezákonná.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *