Káčer: Vo svete sú na nás hrdí, za to, čo robíme pre Ukrajinu! Takto som si to predstavoval!

Dočasný minister zahraničných vecí Rastislav Káčer, ktorý nazval ľudí, ktorí sú proti NATO, že „starí otcovia by sa z vás dogrcali“ bol na stretnutí ministrov NATO a je hrdý na Slovensko.

V svete nás vraj rešpektujú za to, čo robíme pre Ukrajinu

„V NATO máme veľmi dobré meno, ktoré si budujeme odvážnymi rozhodnutiami u nás doma.

Mám za sebou dvojdňové ministerské stretnutie v bruselskom sídle Severoatlantickej aliancie (NATO). Od kolegov a kolegýň som počul slová uznania a rešpektu. Za to, ako pristupujeme k plneniu záväzkov a ako zodpovedne sa staviame k pomoci Ukrajine 🇺🇦 od prvej chvíle vojny.

Som hrdý, že Slovensko 🇸🇰 je v Aliancii vnímané ako zodpovedný a principiálny spojenec, na ktorého sa dá spoľahnúť. Aj to je dôkaz, že dobré meno a silnejšiu pozíciu na medzinárodnej scéne si budujeme najmä dôležitými a odvážnymi rozhodnutiami u nás doma.

Presne takto som si predstavoval budúcnosť Slovenska, keď som pred 19 rokmi vyjednával o našom vstupe do Aliancie. Som hrdý, že dnes môžem takéto Slovensko zastupovať. 🤝

Bruselský ministeriál #NATO bol výnimočný aj tým, že sa v jeho úvode Fínsko 🇫🇮 stalo jeho 31. členom Aliancie. O tom, čo dnes Ukrajina najviac potrebuje a čo bude potrebovať po skončení ruskej vojenskej agresie, sme rokovali priamo s ukrajinským ministrom zahraničných vecí Dmytrom Kulebom.

Zhodli sme sa, že našou spoločnou úlohou do júlového samitu #NATO bude pripraviť komplexný balík dlhodobej pomoci pre Ukrajinu a zintenzívniť politické vzťahy aj praktickú spoluprácu. Je v našom absolútnom záujme, aby sa Ukrajina ubránila nielen aktuálnej agresii, ale aby dokázala Rusko odradiť od akéhokoľvek ďalšieho útoku. Ukrajina musí dostať víziu stabilnej, prosperujúcej a bezpečnej budúcnosti, ako kedysi potrebovalo a dostalo aj Slovensko. ☝️“ napísal Káčer na sociálnej sieti.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *