Je to tu! Respirátory na Slovensku končia, ľudia sa môžu zhlboka nadýchnuť

Aj keď na Slovensku už nemáme skoro žiadne opatrenia, stále však musíme nosiť v interiéroch respirátory. Toto otravné opatrenie má Slovensko ešte stále, ako jedna z posledných krajín sveta.

Nosiť respirátory musíme v obchodoch či MHD. Tomu je však od zajtra 21.apríla koniec.

Minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský to dnes oznámil pred rokovaním vlády a mala by sa zrušiť povinnosť nosiť respirátory.

Podľa informácií portálu tvnoviny.sk minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský rokoval ešte pred zasadnutím vlády s konzíliom odborníkov o rušení nosenia respirátorov. Rezort zdravotníctva potvrdil, že v stredu 20. apríla po rokovaní vlády bude Lengvarský informovať o uvoľnení opatrení.

Portál tvnoviny.sk uviedol aj vyjadrenie matematika Richarda Kollára, ktorý sa tiež prikláňa k uvoľneniu opatrení

„Samozrejme, každému naďalej odporúčam zvažovať osobné riziko. Ak ste v ohrozenej skupine, nechoďte do baru, nechoďte na oslavu, je to rizikové prostredie. A do obchodu si dobre nasaďte respirátor, pomôže vám chrániť sa, je to účinná osobná ochranná pomôcka. Každý má dnes možnosť regulovať svoje správanie primerane riziku, ktoré chce mať. Ale spoločnosť už pandémiou v tomto momente ohrozená nie je. Nevieme dokedy, ale teraz je to tak,“ povedal Kollár pre portál tvnoviny.sk