Je načase zaútočiť na americké základne v Európe, vyhlásil člen ruskej Rady federácie

Joe Biden vyhlásil, že Amerika dodá Ukrajine ďalšie zbrane a v tejto súvislosti okamžite reagoval člen ruskej Rady federácie Franc Kilncevič a navrhol zaútočiť na americké základne.

Klincevič v televízii hrozil, že Rusko by mohlo pomocou svojich ďalekonosných zbraní s presným navádzaním zničiť americké základne.

USA totiž sľúbili, že Ukrajine pošlú salvové raketomety M142. Podľa Klinveviča je nezmysle, že by si Ukrajina nechala tieto zbrane len na obranu.

Podľa neho je Rusko tolerantné a to Západ využíva ako ruskú slabosť

„Ale, bohužiaľ, oni našu toleranciu a bezúhonnosť vnímajú ako slabosť,“ vysvetlil Klincevič a svoje zamyslenie doplnil o nápad, že Rusko by malo svojimi ďalekonosnými zbraňami s presným navádzaním udrieť v Európe na miestach, kam prídu dodávky zbraní pre Ukrajinu, aby Západu vyslalo jasné varovanie.

„Je načase zničiť americké základne, nateraz tie v Európe,“ vyhlásil a dodal, že keď sovieti v päťdesiatich rokoch zostrelili pár amerických lietadiel počas kórejskej vojny „svet sa nezrútil.“

Zelenskyj odmietol nebezpečenstvo, ktoré predstavuje ruská armáda

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj odmietol nebezpečenstvo, ktoré predstavuje ruská armáda.

„Spočiatku to vyzeralo hrozivo. Potom nebezpečne… A teraz už najskôr len horký úsmev,“ povedal vo svojom nočnom videoposolstve.

„Pretože čo z toho zostalo? … Vojnové zločiny, hanba a nenávisť,“ dodal.

Už skôr sľúbil svojmu ľudu víťazstvo, a to vo videu zverejnenom pri príležitosti 100 dní od ruskej invázie.

„Víťazstvo bude naše,“ povedal Zelenskyj a dodal, že očakáva ďalšie „dobré správy“ o dodávkach zbraní.